SPR Szczypiorniak stracił punkt. Sparta Oborniki gorsza w rzutach karnych [WIDEO]

Pierwsza połowa sobotniego meczu nie zapowiadała tego, co miało wydarzyć się w drugich trzydziestu minutach. Dobrze dysponowani gospodarze dzięki bramkom Pawła Dutkiewicza i Mateusza Jedwabnego pewnie kontrolowali mecz, prowadząc różnicą 5-6 bramek.

Feralna dla gospodarzy okazała się 46. minuta drugiej połowy. SPR Szczypiorniak prowadził w tym momencie 27:20 i nagle stanął w miejscu. Przestrzelone rzuty, dziurawa obrona – goście wrócili do gry.

Dzięki kapitalnemu zrywowi zespół Sparty Oborniki systematycznie odrabiał straty. Gorzyczanie bezradnie rozkładali ręce. Goście poczuli krew i wielką szansę urwania punktów niepokonanej do tej pory drużynie.

Gorzyczanie mieli szansę na zwycięstwo za trzy punkty. Przy prowadzeniu 32:31 stracili piłkę w ataku, gdzie rzutu karnego domagał się Paweł Dutkiewicz. Nic z tego – szybka kontra gości i remis daje bramka Filipa Januchowskiego. SPR Szczypiorniak walczy do końca, jednak akcję zatrzymuje faul Szymon Ratajczak, który zostaje ukarany niebieską kartką. Czerwoną dostaje trener. Sporo nerwów i nieporozumień. Początkowo gospodarze liczyli na rzut karny, ostatecznie sędziowie pokazują rzut wolny.

Ostatecznie remis 32:32 i seria rzutów karnych, którą wygrali gospodarze. Po jednej piłce odbili Grzegorz Cieślak i dobrze dysponowany tego dnia Mateusz Pankros. SPR wygrywa serię 4:2 i cały mecz za dwa punkty.

Teraz przed zespołem z Gorzyc Wielkich wyjazd do Oławy na spotkanie z Moto-Jelczem, który z siedmioma punktami zajmuje jedenaste miejsce w tabeli. Liderem SPR Szczypiorniak, który ma sześć punktów przewagi nad MKS-em Dzierżoniów.