SPR Bór Oborniki Śląskie na drodze KPR. Ostrovia przełamie się we własnej hali? [WIDEO]

Ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski oraz turniej w Argentynie, PGNiG Superliga razem z zespołami pierwszej ligi pauzowała w ostatni weekend. Ostrowianie krótką przerwę wykorzystali na dopracowanie elementów, które w ostatnim czasie szwankowały. Był też czas na poprawienie kondycji fizycznej, która w końcówce 2019 roku może mieć duże znaczenie.

Ostrovia jak na razie zajmuje szóste miejsce w tabeli z dwoma wygranymi. Dwa mecze z trzech przegranych kończyły się serią rzutów karnych we własnej hali. Teraz przyszedł czas na przełamanie. Rywal z dolnej części tabeli, czy SPR Bór Oborniki Śląskie, który do tej pory zwyciężał tylko raz.

KPR w tym sezonie jeszcze we własnej hali nie zwyciężał. Podobnie wyglądała końcówka minionego sezonu. Hala przy szkole podstawowej numer 14 w ostatnim czasie nie sprzyja piłkarzom ręcznym z Ostrowa Wielkopolskiego.

Przegrane z Olimpem Grodków i Grunwaldem Poznań były dość pechowe. W obu spotkaniach Ostrovia grała dobrze, prowadząc zdecydowanie do przerwy, nieźle grając w do piętnastej minuty drugiej połowy. Później jednak zaczynały się problemy. Mecz ze śląskim zespołem jest najlepszą okazją do przełamania.

Nie zmienia to jednak faktu, że od dłuższego czasu KPR gra zdecydowanie lepiej na wyjazdach. O klątwie własnego parkietu jednak nie ma mowy.

Biorąc pod uwagę możliwości Ostrovii, to gospodarze będą faworytem sobotniego meczu. Początek rywalizacji z SPR-em Bór Oborniki Śląskie o godzinie 18:00 w hali przy ul. Krotoszyńskiej. Bezpośrednia transmisja z tego spotkania oczywiście w Telewizji Proart oraz na portalu WLKP24.info.