Spowodował wypadek. Został aresztowany w związku z obawą matactwa

0
fot: policja.pl
Prokurator Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zastosował trzy miesiące aresztu wobec 22-letniego mężczyzny podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego na drodze krajowej nr 25. Sprawca pochodzący z jednej spod kaliskich miejscowości uciekł z miejsca zdarzenia.

– Prokurator zarzucił mężczyźnie, że 22 stycznia na 4 km DK 25 umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nieumyślnie spowodował wypadek – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. 22-letni kierowca volkswagena golfa jadący krajową „25” w kierunku Kalisza rozpoczął wyprzedzanie kolumny samochodów. Jak zaznacza prokurator, „”nie upewnił się, czy ma odpowiednia widoczność i dostateczne miejsce do wykonania tego manewru, czym zmusił jadącego z przeciwnego kierunku kierowcę samochodu marki Citroen C3 do wykonania manewru obronnego i zjechania na pobocze, skąd po utracie przyczepności zderzył się czołowo z pojazdem marki Peugeot 407”.

Obrażenia poszkodowanych – zdaniem prokuratora – realnie zagrażały ich życiu. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Mowa o spowodowaniu wypadku komunikacyjnego, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. – Z uwagi na ucieczkę z miejsca zdarzenia prokurator przyjął wobec podejrzanego surowszą kwalifikację i obecnie grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Maciej Meler.

Prokurator uznał jednak, że z uwagi na zagrożenie surową karą i obawę matactwa, zasadne jest wystąpienie do sądu o zastosowanie wobec 22-latka trzymiesięcznego aresztu. Sąd przychylił się do tej decyzji.

ZOBACZ TEŻ: Wypadek na DK25. Dwie osoby ranne

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick