video

Mocne słowa po inauguracji

- Dzisiaj nie poznawałem moich zawodniczek. Nie podjęły walki i to jest niedopuszczalne. Można przegrać i 50 punktami, ale trzeba walczyć. Takiej postawy, jak dzisiaj nikt nie będzie tolerować - mówi Wadim Czeczuro, trener koszykarek Ostrovii, który nie przebierał w słowach oceniając postawę swoich podopiecznych w rywalizacji z faworyzowanym AZS-em Gorzów. Dla biało-czerwonych porażka z gorzowskim zespołem jest dużym materiałem do analizy. - Zabrakło nam spokoju i determinacji - uważa rozgrywająca Monika Naczk.
video

Kto znajdzie się w Ostrovii? Rewolucji nie będzie

Działacze żużlowej Ostrovii wspólnie z trenerem Mariuszem Staszewskim nie zamierzają przeprowadzać rewolucji w swoim zespole. - Nie jesteśmy zwolennikami takiego działania, ale małe przewietrzenie na pewno jest wskazane - mówi Radosław Strzelczyk, prezes klubu. Ostrowski klub chce zatrzymać Kamila Brzozowskiego, czy Patryka Dolnego. Podobnie rzecz się ma z obcokrajowcami: Samem Mastersem, Adamem Ellisem i Jonasem Jeppesenem. W Ostrovii na pewno pojawią się nowe twarze. To ma być solidnie punktujący zawodnik krajowy oraz obcokrajowiec.
video

Bolesna porażka Centry. Cenny sukcesu Jaroty

Za nami VIII kolejka spotkań w III lidze. Niestety, czwartej porażki z rzędu doznali piłkarze ostrowskiej Centry. Tym razem debiutant na własnym boisku przegrał z czołowym zespołem ligi Bałtykiem Gdynia 2:4. Po tym niepowodzeniu ostrowianie zajmują 14 miejsce w tabeli. Centrę wyprzedziła jedenastka Jaroty. Dzisiaj podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali derbowe starcie w Koninie. Ekipę Górnika piłkarze JKS-u pokonali 3:2. Zwycięskiego gola w 88 minucie zdobył Piotr Garbarek. Z dorobkiem 7 punktów jarociński zespół zanotował awans na 13 miejsce w tabeli.
video

Udany debiut Kosza. Pewna wygrana na starcie

Dzisiaj rozpoczął się nowy sezon na parkietach II ligi koszykówki mężczyzn. W swoim debiucie zespół pleszewskiego Kosza podejmował u siebie ekipę MKS-u Otmuchów. Do przerwy podopieczni Kaspra Smektały prowadzili 55:46. Dla losów pojedynku kluczowa była III kwarta, w której pleszewianie wygrali 34:16. Inauguracyjny mecz Kosz wygrał pewnie 102:84. - Taki był nasz cel - mówi szkoleniowiec pleszewian. Drugoligowe rozgrywki powracają do Pleszewa po kilku latach przerwy.
video

Inauguracja dla ,,akademiczek”. Sporo pracy przed Ostrovią

Za nami inauguracja nowego sezonu na parkietach Basket Ligi Kobiet. Dzisiaj, przy komplecie kibiców na trybunach, zespół Ostrovii zmierzył się z AZS-em Gorzów. Faworytem spotkania były rywalki, które na parkiecie potwierdziły swoją siłę. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego dominowały od początku, wygrywając efektownie 78:49. Gorzowianki bezlitośnie wykorzystywały błędy w grze biało-czerwonych.
video

Rywale faworytem. ,,Stalówka” jednak bez respektu

Ciężkie zadanie czeka koszykarzy BM Slam Stal w I rundzie kwalifikacji do Pucharu Europy. Izraelski zespół Bnei Herzliya będzie wymagającym składzie dla podopiecznych Emila Rajkovića. W składzie rywala mamy siedmiu graczy amerykańskich. Są zawodnicy ze stażem w lidze NBA. Liderem jest rozgrywający Taurean Green. Ponad 150 meczów w najlepszej lidze świata ma podkoszowy Jeff Adrien. W drafcie NBA wybierany był Xavier Thames. Na skrzydle występuje reprezentant Izraela Shawn Dawson. W poprzednim sezonie izraelska drużyna zajęła 5 miejsce w swojej lidze. Pierwszy mecz już w niedzielę w Hercliji. Początek o godzinie 18.30.
video

Pogoń wygrywa z liderem. Odwołane mecze w Ostrowie i Odolanowie

Najciekawszy mecz IX kolejki grupy południowej IV ligi rozegrany został dzisiaj w Nowych Skalmierzycach. Tamtejsza Pogoń podejmowała lidera, jedenastkę Victorii Września. Gospodarze wygrali 1:0 po bramce, którą w 35 minucie zdobył Piotr Józefiak. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach, przy mocno padającym deszczu. Murawa nie była w dobrym stanie. Właśnie ze względu na zły stan boisk po opadach odwołane zostały dzisiejsze mecze w Odolanowie oraz Ostrowie Wielkopolskim.
video

Zatrzymanie Mastersa celem dla Ostrovii

Sam Masters był nie tylko najskuteczniejszym zawodnikiem Ostrovii, ale także drugim najlepiej punktującym na drugoligowych torach. Australijczyk wystartował w siedmiu meczach. W 34 biegach zanotował 20 zwycięstw. Jego średnia meczowa była na poziomie 11 punktów. Średnia biegowa wyniosła: 2,412. Australijski zawodnik deklaruje chęć pozostania w Ostrowie. Również działacze Ostrovii bardzo chcą go zatrzymać w swoim zespole.
video

Czas na ligę. Ostrovia gra z AZS-em. Relacja na żywo tylko...

Dziś o godzinie 18 koszykarki Ostrovii rozpoczną mecz z AZS-em Gorzów. To inauguracyjne spotkanie na parkietach Basket Ligi Kobiet. Przed biało-czerwonymi trudna przeprawa. ,,Akademiczki" od kilku dobrych lat zaliczają się do ligowej czołówki. Poprzedni sezon zespół zakończył na piątym miejscu. Szkoleniowcem AZS-u jest doświadczony Dariusz Maciejewski. - Znamy klasę rywala, ale ligę chcemy rozpocząć od wygranej - podkreślają koszykarki Ostrovii.