video

Świetny początek Rozenbergi. Daje wiele dobrej energii

15 punktów w debiucie w trakcie meczu w Gorzowie. 22 punkty w zwycięskim spotkaniu z drużyną z Sosnowca. To osiągnięcia punktowe Dity Rozenbergi w dwóch pierwszych meczach w barwach Ostrovii. 25-letnia koszykarka w znakomity sposób rozpoczyna swoją przygodę z ostrowskim zespołem. Już teraz można powiedzieć, że jej zakontraktowanie było strzałem w dziesiątkę.
video

Przerwa Cartera i Surmacza

W niedzielnym meczu w Radomiu kontuzji nabawili się dwaj gracze BM Slam Stal. Marc Antonio Carter doznał urazu ścięgna Achillesa. Problemy z kręgosłupem dokuczały Grzegorzowi Surmaczowi. Zawodnicy są już po badaniach lekarskich. Na szczęście nie są to poważne urazy, ale obu graczy czeka kilka dni przerwy. - Mam nadzieję, że będą gotowi do gry w sobotę - mówi Emil Rajković, trener BM Slam Stal.

Żużlowa Ostrovia ze sponsorem tytularnym

Powody do zadowolenia mają działacze Towarzystwa Żużlowego Ostrovia. Sternikom klubu udało się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmowy sponsorskie z dobrze znaną kibicom czarnego sportu firmą MDM Komputery. No i właśnie ta firma, która w przeszłości wspierała już ostrowski żużel, została teraz sponsorem tytularnym zespołu biało-czerwonych. W sezonie 2018 zespół z Ostrowa Wielkopolskiego w rozgrywkach drugoligowych wystartuje, jako MDM Komputery Ostrovia.

Piłkarski turniej pod naszym patronetem [zaproszenie]

W najbliższy weekend już po raz trzeci w sali Szkoły Podstawowej nr 3 z OI im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbędzie się turniej piłki nożnej halowej o Puchar Prezydenta Lions Club. Przez dwa dni turnieju w sali „TRÓJKI” swoje mecze rozegrają 24 drużyny. Patronem medialnym wydarzenia jest TV Proart.

„Stalówka” walczy dalej. Dzisiaj mecz z Pleszewem

Mimo problemów z dopięciem budżet na ostatni guzik o których informowała prezes klubu Krystiana Drozd, dziś po raz kolejny na parkiet wyjdą koszykarze KS Stal. Do drużyny dołączyło dwóch dobrze znanych w Ostrowie zawodników Tomasz Zyber i Piotr Ziółkowski. Koszykarze sami zadzwonili do trenera z deklaracją chęci pomocy. Za grę nie otrzymają żadnego wynagrodzenia.
video

Ostrovia będzie walczyć. Nie ma nic do stracenia

- Mam nadzieję, że po tej wygranej zespół odżyje i uwierzy, że może wygrywać zacięte końcówki - mówi Vadim Czeczuro, trener koszykarek Ostrovii, powracając do sobotniego sukcesu jego drużyny nad zespołem z Sosnowca. Ta wygrana powoduje, że biało-czerwone nadal mogą myśleć o pogoni za drużynami, które znajdują się w czołowej ósemce. Położenie ostrowianek nie jest jednak łatwe. Do drużyn na pozycjach od 5 do 8, Ostrovia traci cztery wygrane. Na tych miejscach mamy zespoły z Gdyni, Lublina, Gorzowa i Torunia. - Wszystko jest jeszcze możliwe. Nie mamy nic do stracenia musimy walczyć - podkreśla Monika Naczk, rozgrywająca Ostrovii.

Richardson opuszcza BM Slam Stal

Stało się to, o czym informowaliśmy już kilka dni temu. DJ Richardson nie jest już zawodnikiem BM Slam Stal. Kontrakt z amerykańskim zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. 26-latek trafił do ,,Stalówki" w listopadzie. W barwach BM Slam wystąpił w dziesięciu ligowych meczach. W grze spędzał średnio 23 minuty, zdobywając w tym czasie na poziomie 11 punktów. Teraz Amerykanin żegna się z zespołem trenera Emila Rajkovića.
video

Duża impreza w Raszkowie. Mistrzostwa Polski już w marcu

Raszków ponownie będzie stolicą polskiego tenisa stołowego. Od 2 do 4 marca właśnie w Raszkowie odbędą się mistrzostwa Polski seniorów i seniorek. Zapowiada się świetna impreza, która w Raszkowie odbędzie się po raz drugi. W 2014 roku rozgrywane tam mistrzostwa stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. - To dla nas duże wydarzenie. To także świetna promocja zarówno Raszkowa na arenie ogólnopolskiej, jak także tenisa stołowego w naszym regionie - mówi Jan Harlak, prezes RLKTS Ochman. Otrzymanie praw do organizacji mistrzostw nie byłoby możliwe, gdyby nie wydatne wsparcie imprezy przez burmistrza Raszkowa Jacka Bartczaka.

Przegrana w Radomiu. Carter z kontuzją

Koszykarze BM Slam Stal przegrali dzisiaj w Radomiu z tamtejszą Rosą 74:80. Do przerwy ostrowianie grali bardzo dobrze. Posiadali kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, prowadząc po 20 minutach 47:36. Po zmianie stron radomski zespół zabrał się za odrabianie start. W ostrowskiej drużynie z powodu urazu ścięgna Achillesa nie mógł już grać Marc Antonio Carter. Problemy z plecami miał za to Grzegorz Surmacz. W III kwarcie koszykarze Rosy odrobili straty. Po 30 minutach był remis 59:59. W ostatniej odsłonie nie brakowało emocji. Niestety, gospodarze poszli za ciosem, wygrywając dzisiejsze spotkanie.