Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997
fot. Kaja Janoś

Mocne uderzenie Ostrovii. KPR wygrywa w Gorzowie!

Piłkarze ręczni KPR Ostrovia wygrali inauguracyjne spotkanie nowego sezonu 1. ligi. Zespół prowadzony przez duet trenerski: Maciej Nowakowski - Rafał Stempniak pokonał na wyjeździe Stal Gorzów 28:27 (18 :13). Następny mecz ostrowianie zagrają już za tydzień przed własną publicznością z Olimpem Grodków.
video

KPR Ostrovia rozpoczyna sezon. „Pierwsza kolejka to loteria” [WIDEO]

Piłkarze ręczni KPR Ostrovia już dzisiaj zainaugurują nowy sezon na parkietach grupy B I ligi. Wyjazdowym rywalem biało-czerwonych będzie Stal Gorzów. Solidny zespół, który w minionych rozgrywkach do samego końca walczył z Nielbą Wągrowiec o pierwsze miejsce w tabeli. Przed nowym sezonem zespół został przeniesiony do grupy B, w której występuje Ostrovia. - To dobrze grający technicznie młody zespół, który od lat zasilany jest zawodnikami z miejscowego AZS-u. Są faworytem tego meczu, ale jedziemy zagrać na sto procent i walczyć o zwycięstwo - mówi Rafał Stempniak, trener KPR.
video

Młoda lekkoatletka napisała książkę sportową. Teraz czas na powieść

Julia Dutkiewicz, która jakiś czas czemu wydała książkę pt. "Droga wojownika", już pracuje nad kolejną. Pięciokrotna medalistka mistrzostw Polski w skoku wzwyż, tym razem nie chce pisać o sporcie, motywacji, treningu i drodze do sportowego celu. Jej druga książka będzie powieścią.
video

VI Międzynarodowy Turniej im. Jerzego Kryjoma w pigułce. Tego wideo jeszcze...

W czwartkowy wieczór podsumowano oficjalnie VI Międzynarodowy Turniej im. Jerzego Kryjoma w Ostrowie Wielkopolskim. W restauracji Jubilatka odbyła się uroczysta gala, podczas której organizatorzy podziękowali sponsorom i wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu zaangażowali się w stworzenie szóstej edycji tego sportowego wydarzenia dla małych piłkarzy.
video

Nowa skocznia już cieszy. „Ten obiekt był bardzo potrzebny”

Lekkoatleci z Ostrowa Wielkopolskiego mają od dyspozycji nową skocznię do skoku wzwyż. Wysłużony obiekt został zastąpiony nowoczesnym i będzie służył zawodnikom w dotychczasowym miejscu - na stadionie przy ul. Kusocińskiego.
video

„Królową sportu” można teraz trenować w Lewkowie [WIDEO]

Stadion lekkoatletyczny oddano dziś do użytku w Lewkowie w gminie Ostrów Wielkopolski. W całej Polsce niewiele jest gmin wiejskich, które posiadają takie obiekty. Przez kilkadziesiąt lat na terenie szkoły podstawowej w Lewkowie w ogóle nie było porządnego boiska sportowego, dlatego teraz uczniowie, nauczyciele i dyrekcja twierdzą zgodnie, że otwarty dziś stadion z nawiązką wynagradza im lata oczekiwania na przyzwoitą infrastrukturę.
video

Derby Ostrowa dla Centry!

W meczu 8. kolejki IV ligi górą byli zawodnicy Centry Ostrów, którzy wygrali 3:1 w starciu z Ostrovią. "Pasy" miały swoje okazje, jednak to Centra zaprezentowała skuteczniejszą grę. Ostrovia po środowym spotkaniu znajduje się w ciężkim położeniu, zwłaszcza przed sobotnim meczem z Lubuszaninem Trzcianką.
video

Murawa, oświetlenie, ogrodzenie… Jest boisko, jakiego przez lata brakowało

Prawie dwa lata zajęło stworzenie nowej infrastruktury sportowej w Wysocku Wielkim koło Ostrowa Wielkopolskiego. Boisko piłkarskie będzie służyć zawodnikom LKS Orła Wysocko oraz wszystkim mieszkańcom. W końcu są długo wyczekiwane: murawa, oświetlenie, krzesełka, wyremontowane szatnie. Na inwestycję złożyły się gmina, rada sołecka oraz prywatni sponsorzy.
video

Rybnikowi gratulujemy awansu, prezesowi życzymy więcej ogłady [WIDEO]

Prezes Krzysztof Mrozek to postać barwna w polskim speedwayu. Przez wielu lubiany, przez innych znienawidzony za cięty język. W trakcie niedzielnego meczu finałowego pomiędzy jego ROW-em Rybnik z Ostrovią często jednak przekraczał cienką granicę dobrego smaku. Kiedy nasza stacja wysyłała prośbę o przydzielenie akredytacji na rewanżowy mecz, nie spodziewaliśmy się takiego obrotu spraw.