Składał propozycje przez internet małoletniej. „W celu kontaktu seksualnego”

0
Prokurator Rejonowy w Kaliszu prowadzi postępowanie przeciwko 22- letniemu mieszkańcowi powiatu kaliskiego podejrzanemu o składanie propozycji seksualnych osobie małoletniej poniżej lat 15 za pośrednictwem komunikatora internetowego.

Jak ustalił prokurator w oparciu między innymi o oględziny zabezpieczonych rozmów na komunikatorze jednego z portali społecznościowych, przesłuchania świadków oraz opinie powołanych w sprawie biegłych mężczyzna posiadając świadomość, iż komunikuje się z osobą poniżej lat 15 w okresie pomiędzy czerwcem a sierpniem 2017 r. wielokrotnie nawiązywał z pokrzywdzonym kontakt, zmierzając za pomocą wprowadzenia go w błąd lub niezdolności do należytego pojmowania sytuacji do spowodowania spotkania w celu kontaktu seksualnego.

Analiza zabezpieczonych rozmów wykazała, że podejrzany wielokrotnie starał się nakłonić małoletniego do wyjazdu poza miejsce zamieszkania pod pretekstem koleżeńskich spotkań, jednocześnie wskazując na seksualny charakter prowadzonych z nim rozmów – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji polegającego na stawiennictwie w dni wyznaczone przez Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu, orzekł zakaz zbliżania się na 100 m do pokrzywdzonego, a także orzekł nakaz powstrzymania się od działalności związanej z udziałem w stowarzyszeniach lub organizacjach zajmujących się wychowaniem lub opieką nad małoletnimi.

Postępowanie pozostaje w toku obecnie trwa oczekiwanie na wpłynięcie końcowych opinii biegłych.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.