Ryba do syta trafi do… poznaliśmy wyniki konkursu

0
materiały organizatora
Rozstrzygnęliśmy konkurs, w którym do wygrania była podwójna wejściówka na Kolację Rybną - Ryba do syta, która będzie miała miejsce w piątek 18 października w Karczma&Hotel Górecznik w Antoninie. Kolejne dwie osoby otrzymają od nas torby z gadżetami.

Patrząc na liczbę zgłoszeń w konkursie, można było odnieść wrażenie, że nie brakuje smakoszy rybnych potraw w naszym regionie. Prześcigaliście się w argumentach, dlaczego akurat Wy powinniście wybrać się na Kolację Rybną – Ryba do syta w Karczma&Hotel Górecznik w Antoninie. Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ale ostatecznie po burzliwych obradach zdecydowała.

Zwycięzcą został Marek Samborski z Ostrowa Wielkopolskiego, który otrzyma od nas podwójną wejściówkę na tę kulinarną ucztę, a więc będzie mógł zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Komisję konkursową ujął opowieścią o tym, że w przeciwieństwie do żony, nie przepada za rybami i nigdy ich nie jadł. W związku z tym na wigilijnym stole w ich domu nigdy nie było karpia ani żadnej innej ryby. Zdobywając wejściówki na Kolację Rybną – Ryba do syta, chciałby wynagrodzić żonie poświęcenie z jej strony i wyrozumiałość co do jego wybrednego gustu i zabrać ją w miejsce, gdzie będzie królował karp. Sam obiecał, że obowiązkowo go skosztuje i spróbuje się przekonać  na stare lata. Tak właśnie po 30 latach małżeństwa chciałby zaskoczyć małżonkę.

Torby z rybnymi gadżetami otrzymują natomiast: Natalia Janczak z Kalisza postanowiła zawalczyć krótką rymowanką:
Fizyk Einstein, człek niezwykle mądry,
swą wiedzę zawdzięczał potrawom z flądry.
Dostarczały mu one tak dużo fosforu,
że został twórcą słynnego wzoru.

A pan Szymon Mrugalski zaskoczył nas niecodziennym porównaniem dotyczącym karpia, stwierdzając, że karp kojarzy mu się nie tylko z potrawą, ale także z… pokryciem dachowym:
„Karp kojarzy mi się z dwoma zupełnie odmiennymi życiowymi symbolami. Pierwsza symbolika to rozkosz płynąca z jedzenia potraw z karpia – szczególnie majestatyczny karp z chrupiącą skórką w połączeniu z wytrawnym białym winem to prawdziwa radość dla zmysłów – nieustannie przypominająca kolację wigilijną i w każdej chwili przenosząca nas w refleksje i świąteczny-rodzinny nastrój; to zawsze doświadczenie bogate dla ducha i działa. Drugi aspekt to karp jako karpiówka – pokrycie naszego dachu, przypominające łuskę karpia. Dwa motywy zgoła odmienne, łączą się w całość: upoić się karpiem w domu pokrytym karpiówką, który własnie budujemy. Cudowanie byłoby skosztować wielu potraw z karpia, jednocześnie marząc o cieple domowym, które powstaje”.

Zarówno pani Natalia, jak i pan Szymon otrzymują od nas torby z karpiowymi gadżetami. Bilety można odebrać w piątek 18 października w godz. od. 9.00 do 16.00 w siedzibie redakcji Telewizji Proart oraz portalu wlkp24.info (Ostrów Wielkopolski, ul. Wolności 19), a torby z gadżetami będzie można odebrać od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 do 30 listopada 2019 roku.

Aby uniknąć pomyłek przy ewentualnej zbieżności nazwisk, nagrodzeni zostaną poinformowani telefonicznie.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick