Rośnie liczba dzieci korzystających ze szkolnych obiadów

1
Są zdrowe, pożywne i dostarczają energii podczas kilkugodzinnego pobytu w szkole – mowa o szkolnych obiadach. A te stają się coraz bardziej popularne wśród uczniów. Liczba dzieci korzystających z posiłków z roku na rok rośnie. Także tych refundowanych przez Miejsko-Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej. W samej Gminie Krotoszyn MOPS dofinansowuje ponad 200 szkolnych obiadów.

To ważne by dzieci w ciągu dnia zjadły chociaż jeden ciepły posiłek, wielu z uczniów wraca do domu popołudniu, a rodzice długo pracują, na obiad mogą liczyć późnym popołudniem, szkolny obiad to dla nich zastrzyk energii – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie Katarzyna Maciejewska.

Szkolnymi obiadami objęte są dzieci ze szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkoli. Na terenie Gminy Krotoszyn to 20 placówek, w których łącznie z posiłków w ciągu dnia korzysta ponad 1 700 uczniów. Dzienna stawka żywieniowa to koszt od 2 do 4 zł w szkołach, ok 6 zł w przedszkolach. Liczba dzieci korzystających z obiadów z roku na rok rośnie – mówi Małgorzata Mielcarek z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w UGIM Krotoszynie. Ok 20% uczniów z Krotoszyna obiady ma refundowane przez MGOPS – to ponad 200 posiłków dziennie.

Jak wynika z danych statystycznych z początku 2017 roku taką formę wsparcia otrzymuje ok 13 % dzieci w wieku od szóstego do 18 roku życia. Ministerstwo Edukacji Narodowej ma w planach objęcie szkolnymi obiadami wszystkich uczniów i wydłużenie przerwy obiadowej do 40 minut. Czy program wejdzie w życie? Tego nie wiadomo. Wszystko jest na etapie wstępnego projektu.

redaktor wlkp24.info
anna.grzesiak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ
  1. 0    0

    Również jestem za tym, żeby wszystkie dzieci otrzymywały posiłek w szkole. Wiele dzieci ma dużo zajęć dodatkowych na które idą prosto po szkole więc rzeczywiście na obiedzie zjedzonym w godzinach południowych w szkole mogłyby dotrwać do wspólnego wieczornego posiłku w domu. 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick