Rolnicy protestują. DK15 w kierunku Krotoszyna z utrudnieniami

14
Fot. Ewa Serafiniak/krotoszynska.pl
Drogą krajową nr 15 z Koźmina Wielkopolskiego w kierunku Krotoszyna poruszają się rolnicy. Protestujący, jadą swoimi maszynami rolniczymi znacznie spowalniając ruch. Sprawę kontroluje policja, ale kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Rolnicy protestują przeciwko napływowi żywności z zagranicy. Domagają się jej kontroli oraz rozliczenia związków rolniczych i izb rolniczych z przekazywanych środków. – Na miejscu są policjanci z Koźmina Wielkopolskiego oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Nadzorują i pilotują całą sytuację. Rolnicy mają w planach dojechać do Krotoszyna, tam zawrócić na rondzie i z powrotem udać się do Koźmina Wlkp – informuje asp. Piotr Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Druga grupa protestujących rolników jedzie także krajową „11”. Poruszają się od Nowego Miasta nad Wartą (za Jarocinem) w stronę Poznania.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 15
  11

  Przypomnijmy: Kodeks Wykroczeń/Rozdział XI Wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji/Art. 90. Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania,podlega karze grzywny albo karze nagany.

  • 4
   6

   To twoim zdaniem wiesniaku Rolnicy maja końmi robić? Brak słów na takich jak ty. Zero wyobrażenia. Gdyby nie ci rolnicy to na obiad byś kamienie wpierdalał WIEŚNIAKU.

 2. 4
  8

  Gdyby nie ci rolnicy to byście zarli własne gówno. W sumie zrecie gówno zaa granicy.. Żal ludzi w Polsce lepier do ryja wsadzić nafaszerowane badziewie nie wiadomo czym niż zdrowe polskie produkty. A później się dziwią że w Polsce nie ma nic. Jak jedyne co potrafią ludzie to kozaczyc na drodze za okna a żaden się nie zatrzyma. Dziękuję dobranoc

 3. 6
  3

  Niech kmioty blokują ul. Wiejską w stolicy a nie utrudniają prace i życie innym! Chcieliście zmiany i macie PISowskie Państwo bo przecież dzięki Wam ta partia wygrała… O dziwo biednego bambra na proteście nie widziałem! Nie idzie na roli to przebranżowić się lub iść do pracy której jest opór wszędzie.

 4. Policjanci z nauczycielami idą na lewe zwolnienia lekarskie. Lekarze je wystawiają okłamując ZUS. Rolnicy blokują drogi. Czy to jest jeszcze demokracja o którą tak walczą KOD-eraści czy już anarchia za którą należałoby surowo karać?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick