Remis na czwartoligowym szczycie. Centra z niedosytem

Sobotnie spotkanie na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim było rywalizacją wicelidera z liderem. Obie drużyny w tym meczu mocno skupiły się na defensywie, zabezpieczając przede wszystkim dostęp do swojej bramki.

Bramki zdobywali dzisiaj najlepsi czwartoligowi snajperzy. W 29 minucie wynik otworzył Orlande Kpaassa, wyprowadzając Lubuszanina na prowadzenie. Do wyrównania ostrowianie doprowadzili jeszcze przed przerwą. W 43 minucie swoją trzynastą bramkę w sezonie zdobył Jakub Michalski. W II połowie ostrowianie mieli jeszcze kilka okazji, ale więcej goli już nie padło.

Cztery bramki oglądali za to kibice w Gołuchowie. LKS do przerwy prowadził 2:0 w meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce, ale na początku II połowy goście odrobili straty. Mecz zakończył się podziałem punktów. Bez punktów wrócili za to z Wrześni piłkarze Ostrovii 1909, przegrywając z tamtejszą Victorią 0:2.

W czwartoligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów liderem pozostaje Lubuszanin Trzcianka, który ma dwa punkty więcej od Unii Swarzędz i trzy od ostrowskiej Centry. Pogoń Nowe Skalmierzyce z 25 punktami jest na piątej pozycji. LKS Gołuchów ma 20 punktów i zajmuje 11 lokatę, natomiast Ostrovia z dorobkiem 17 ,,oczek” plasuje się na 15 pozycji.