Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Błaszczyk: „Rozważam wystartowanie w nadchodzących wyborach” – kulisy odwołania wiceburmistrza

Wczoraj Bożena Budzik, burmistrz Nowych Skalmierzyc poinformowała o odwołaniu ze stanowiska swojego zastępcy Pawła Błaszczyka. Odwołanie ma tryb natychmiastowy, a sama burmistrz nie zamierza szukać nikogo na jego miejsce.

Pierwszy odcinek obwodnicy Kępna oficjalnie otwarty

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Przygodzice na konferencji "Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany". Wcześniej jednak zawitał do Kępna by oficjalnie otworzyć pierwszy odcinek obwodnicy tego miasta.

Ruszyła konferencja z udziałem premiera Morawieckiego [NA ŻYWO]

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał już do Przygodzic. Rozpoczęła się też konferencja z udziałem premiera „Prawo do przedsiębiorczości. Małe firmy, wielkie zmiany”. Udział biorą też Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz, podsekretarze stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii – Mariusz Haładyj oraz Paweł Cybulski z Ministerstwa Finansów.

Jarocin z mobilną aplikacją

Jeśli korzystasz ze smartfona i mieszkasz na terenie gminy Jarocin, możesz zainstalować aplikację, która na bieżąco będzie informować o nadchodzących wydarzeniach i najważniejszych sprawach z życia gminy.
video

Kostrzewski w rewelacyjnej formie. Będzie powołanie do kadry?

W trakcie tegorocznej walki w play off w rewelacyjnej, wręcz życiowej formie znajduje się Mateusz Kostrzewski. Skrzydłowy BM Slam Stal notował kapitalne występy w półfinałowej serii z Polskim Cukrem Toruń. W czterech meczach spędzał średnio w grze 26 minut. W tym czasie zdobywał na poziomie ponad 17 punktów, notując 70-procentową skuteczność i mając ponad pięć zbiórek. To wynik znakomity.

Gmina Sośnie w elitarnym gronie. Jako jedna z niewielu nie ma...

Mieszkańcy gminy Sośnie mają się z czego cieszyć. Ich gmina jako jedna z niewielu w całym kraju nie jest zadłużona. Tak wynika z wyliczeń Ministerstwa Finansów, biorąc pod uwagę dane z trzech kwartałów 2017 roku.
video

Finisz sezonu dla szczypiornistów Ostrovii

Przed piłkarzami ręcznymi KPR Ostrovia ostatni tydzień tegorocznych rozgrywek. W środę biało-czerwoni grają w Legnicy. W najbliższą sobotę, 26 maja we własnej hali podejmować będą Olimpię Piekary Śląskie, tymczasem na środę, 30 maja zaplanowany jest mecz w Łodzi z tamtejszą Anilaną. Obecnie ostrowska drużyna ma w dorobku 42 punkty, zajmując piątą pozycję w pierwszoligowym gronie. Ostrowianie tracą trzy punkty do czwartego Czuwaju Przemyśl. Jednocześnie podopieczni trenera Kazimierza Kotlińskiego mają niewielką przewagę nad zespołami ze Świdnicy i Legnicy. - Przed nami trudne mecze, ale postaramy się grać dobrze i zdobywać ważne punkty. Planem minimum jest utrzymanie piątego miejsca - mówi ostrowski szkoleniowiec.
video

Kąpielisko na Piaskach pod znakiem zapytania? Rzecznik wojewody twierdzi inaczej

Wiele emocji wzbudziło zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, podczas której radni przegłosowali uchwałę dotyczącą kąpieliska na Piaskach. Rajcy obradowali dwa dni przed upływem terminu podjęcia tej uchwały i ich zdaniem ostateczna decyzja, czy kąpielisko będzie w tym roku czynne, zależy od wojewody.
video

Hansen w Krośnie. Więcej transferów nie będzie

Przed kilkoma dniami zespół MDM Komputery TŻ Ostrovia opuścił Kenneth Hansen. Duńczyk został wypożyczony do KSM-u Krosno. W barwach tej drużyny zanotował debiut w trakcie niedzielnego meczu w Bydgoszczy. Decyzja władz ostrowskiego klubu dziwić nie może. 30-letni Duńczyk nie mógł liczyć na jazdę w biało-czerwonych barwach. W Krośnie ma szansę na start w każdym spotkaniu. - To była inicjatywa Kennetha. My mamy przecież jeszcze Adama Ellisa i Jonasa Jeppesena. Zdecydowaliśmy się oddać Hansena, ale w kontrakcie zawarliśmy punkt, że nie może jechać w meczu przeciwko naszej drużynie - tłumaczy Radosław Strzelczyk, prezes ostrowskiego klubu.