video

Lewków: Klucie piskląt na oczach internautów

Stało się. Dziś na oczach tysięcy internautów kilkanaście minut przed godziną 15:00 w bocianim gnieździe w Lewkowie wykluł się pierwszy pisklak w tym sezonie. Wysiadywanie jaj trwało od 24 kwietnia. Dziś minął 33 dzień.

Billy Cobham – legenda perkusji w Ostrowie Wielkopolskim

Jedna z największych postaci światowej perkusji, muzyk który jest autorem rewolucji gry na tym instrumencie Billy Cobham wraz z bandem zagrał podczas 113. edycji "Jazz w muzeum".
video

Derby Ostrowa najciekawszym wydarzeniem weekendu

Przed nami końcówka tegorocznych rozgrywek piłkarskich. Emocji nie będzie brakować. Najciekawszym wydarzeniem weekendu będzie derbowy mecz w Ostrowie. Zespół Centry podejmować będzie Ostrovię. Jesienią podopieczni Mariusza Posadzego wygrali na Stadionie Miejskim 2:0. Wiosną za to biało-czerwoni byli lepsi w spotkaniu pucharowym. Jeżeli jutro wygra Centra, to ten zespół zapewni sobie 1 miejsce i grę w barażach o III ligę.
video

W środę było świetnie, jak będzie dzisiaj?

O godzinie 17.45 w hali przy Wrocławskiej rozpocznie się czwarty mecz w półfinale play off na parkietach ekstraklasy koszykarzy. Zespół BM Slam Stal chce zagrać tak samo świetnie, jak to miało miejsce w środę. W spotkaniu numer 3 ostrowianie zdominowali wydarzenia na parkiecie, nie dając żadnych szans swojemu rywalowi. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego środowego spotkania. To był jeden z najlepszych występów podopiecznych Emila Rajkovića w tegorocznych rozgrywkach.

Zamów Galę KSW39 w PROMAX

Zamów i oglądaj na żywo galę KSW 39 z PGE Narodowego w Warszawie! Można to zrobić za pośrednictwem przedsiębiorstwa PROMAX aż na cztery sposoby. Tradycyjnie w biurze obsługi abonenta, dzwoniąc na infolinię 62 735 31 11 oraz przez dwa nowe kanały Elektroniczne Biuro Obsługi Abonenta oraz wysyłając sms na 661 005 222 z numerem karty.

Uwaga opryski. Zakaz wstępu do lasu!

W związku z masowym występowaniem groźnego szkodnika sosny - strzygonia choinówka - Nadleśnictwo Grodziec planuje w terminie 29 maja - 14 czerwca wykonanie oprysków lotniczych na terenie leśnictwie Józefów w okolicach wsi Brzeźnia, Józefów i Nowy Olesiec.

Wrócili z praktyk w Anglii

Grupa uczniów Technikum Informatycznego z ZS nr 2 w Ostrzeszowie właśnie wróciła z praktyk w Wielkiej Brytanii, realizowanych w ramach projektu „Międzynarodowe doświadczenie zawodowe – klucz do sukcesu” (projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego).
video

#mistrzjestjeden! Zobacz jak bracia Garcarkowie wspierają Tomasza Golloba

Uległ wypadkowi podczas jazdy na motocrossie, walczył o życie, a teraz dochodzi powoli do siebie. Najsłynniejszy polski żużlowiec Tomasz Gollob może liczyć na słowa otuchy od swoich kibiców. Wśród nich są bracia Jan i Andrzej Garcarkowie, którzy od lat wspierają "czarny sport".

Śledził, nękał telefonami i groził. Trafił za kratki

Prokurator Rejonowy w Kępnie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 39- letniego mieszkańca tego powiatu, podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych, niealimentację, uporczywe nękanie i niestosowanie się do zakazu zbliżania się do żony.