video

Trenerski nos nie zawiódł

Dwie zmiany przeprowadził w składzie swojej drużyny Mariusz Staszewski przed niedzielnymi derbami Wielkopolski. Łukasz Sówka pojechał w miejsce Adama Ellisa. Natomiast debiutant Kamil Nowacki wystąpił zastępując Maksymiliana Bogdanowicza. Dla ostrowskiego szkoleniowca to nie były łatwe decyzje, ale, jak pokazał mecz te decyzje były przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Sówka i Nowacki spisali się bardzo dobrze. Trenerski nos nie zawiódł Mariusza Staszewskiego. - Oby tak dalej - przyznaje Radosław Strzelczyk, prezes ostrowskiego klubu.

„Pitbull” przyjedzie do Kalisza

Jedni z najsilniejszych ludzi w Europie przyjadą w najbliższy weekend do Kalisza, gdzie odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strongman w Parach. Wśród gwiazd Tomasza Kowala i Jarosław Nowacki. Zawodnicy zmierzą się w sześciu konkurencjach.

Spacery po dawnym Jarocinie. Już w niedzielę

"Spacery po dawnym Jarocinie" to organizowany przez Muzeum Regionalne w Jarocinie cykl wycieczek po mieście z przewodnikiem. Poza pracownikami muzeum historię miejsc i związanych z nimi ludźmi opowiadać będą mieszkający tam w przeszłości lub obecnie jarocinianie, a także badacze. W niedzielę 2 lipca o godz. 16.00 na pierwsze spotkanie zaprosi archeolog Dariusz Andrzejczak, odkrywający od ubiegłego roku nie tylko groby w pobliżu kościoła św. Ducha.

Uwaga! Nadciąga burza z gradem

Prognoza dla południowo-wschodniej Wielkopolski Biura Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie nie wygląda obiecująco. Padać i to mocno ma dziś w nocy, jutro przelotne opady i burze lokalnie z gradem.
video

Jest decyzja. Centra zagra w 3 lidze

Piłkarze Centry Ostrów Wlkp. w nowym sezonie zagrają w III lidze. Taką decyzję podjęły władze klubu. W poniedziałek sternicy Centry wysłali potwierdzenie zgłoszenia swojej drużyny do występów na boiskach trzecioligowych. - Za nami kilka gorących i pracowitych dni - mówi Grzegorz Muss, prezes Centry. - Wszystko kończy się w pozytywny sposób. dokonaliśmy analizy naszego budżetu. Przeprowadziliśmy rozmowy ze sponsorami. Jednocześnie jesteśmy po negocjacjach z piłkarzami. 90 procent graczy zostaje u nas. Od sierpnia gramy w III lidze i już czekamy na nowy sezon.

Ostrowska parafia zaprasza pielgrzymów. Nie idą w drogę, zostają w domu

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w XV Pieszej Pielgrzymce od Miłosierdzia Bożego w Częstochowie do Krakowa - Łagiewnik. Ale uwaga! Duchowi Pielgrzymi nie udają się w drogę. Zostają w domu.
video

Udany debiut Nowackiego. Będzie wzmocnieniem

W meczu przeciwko Startowi Gniezno, w barwach Ostrovii zadebiutował Kamil Nowacki, który kilka dni wcześniej został wypożyczony ze Stali Gorzów. 17-letni młodzieżowiec zaprezentował się bardzo dobrze. W derbach Wielkopolski zdobył pięć punktów. Potwierdził, że jego pozyskanie może być wzmocnieniem dla ekipy biało-czerwonych. - To chłopak z potencjałem, który dzisiaj dołożył dużą cegiełkę do naszego sukcesu - mówi Radosław Strzelczyk, prezes Ostrovii. Sam zawodnik dodaje: - W Gorzowie nie dostałem swojej szansy. Dlatego postanowiłem trafić do Ostrowa. Tutaj chcę jeździć regularnie, żeby stale się rozwijać. W każdym meczu dam z siebie 120 procent.
video

Photo Jam Session w Krotoszynie

I Photo Jam Session to tytuł najnowszej wystawy, którą oglądać można w Galerii ReFektarz w Krotoszynie. Na ekspozycji tym razem znalazły się fotografie Bożeny Pazgan. Wystawa to pokłosie warsztatów fotograficznych organizowanych od dwóch lat przez Krotoszyński Ośrodek Kultury.

Rada nie wygasiła mandatów Waliszewskiej i Śliwińskiego

Ostrowska rada miejska nie zastosowała się do wezwania wojewody i nie stwierdziła wygaśnięcia mandatów Magdaleny Waliszewskiej (Przyjazny Ostrów) i Marka Śliwińskiego (Klub Radnych Niezależnych). Co dalej w tej sytuacji?