Ostrów: Potrącenie pieszej. Kobieta w szpitalu

Na ulicy Krotoszyńskiej w Ostrowie Wlkp. potrącona została kobieta. Poszkodowana prawdopodobnie przechodziła przez przejście dla pieszych w nieoświetlonym miejscu, po zmroku. Według wstępnych informacji kobieta trafiła do ostrowskiego szpitala z licznymi obrażeniami ciała, w ciężkim stanie.
video

Największa kuchnia w Ostrowie Wielkopolskim. Setki posiłków dla…

150 tysięcy śniadań, tyle samo obiadów i kolacji. Taką ilością jedzenia można by wykarmić niejedną wojskową kompanie. Do przygotowania tylu porcji potrzeba być może dziesiątek rąk, setki ton produktów, niezliczone ilości wody czy energii, ale przede wszystkim pomysłów na różnorodność i dobrej organizacji. Takie logistyczne wyzwanie żywieniowe to jednak codzienność dla pewnej kuchni w Ostrowie Wielkopolskim.
video

Ze Szwajcarii przez Europę aż do… Ostrowa. Lucy – odważna czy...

Rzucić wszystko i żyć z dnia na dzień, bez zobowiązań, podróżować - kto nie marzy o takim scenariuszu dla siebie? A jak byście zareagowali, gdybyście usłyszeli, że dwudziestolatka ze Szwajcarii wsiadła na stary rower, zabrała namiot i kilka potrzebnych rzeczy i pedałuje przez całą Europę, w dodatku trafiła też do Ostrowa Wielkopolskiego? To szaleństwo, scenariusz na film, a może po prostu nietuzinkowy pomysł życie?

Przygarnęła kotkę, była w ciąży. Pomogło stowarzyszenie

Pani Magda przygarnęła bezdomną kotkę w ciąży. W krótkim czasie została właścicielką pięciu kotów. Zwróciła się do Ostrowskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt z prośbą o finansowanie zabiegu sterylizacji.

Puchar Świata dla ostrowian? Karatecy już z tytułami

Już 5 medali i apetyt na znaczniej więcej ma ostrowska reprezentacja karateków z klubu Karate Kuźma Team w czeskich Pardubicach, gdzie właśnie odbywają się IX Mistrzostwa Europy organizowane przez Światową Organizację Shotokan (WSF).
video

Gra ekstraklasa. Szlagier we Włocławku

- Anwil gra obecnie najlepszą koszykówkę w naszej lidze, ale my postaramy się z nimi wygrać - mówi Emil Rajković. Dzisiaj o godzinie 12.40 we Włocławku rozpocznie się szlagierowy mecz tamtejszego Anwilu z BM Slam Stal. Gospodarze wygrali do tej pory 7 z 8 meczów. Anwil imponuje skutecznością. Średnio zdobywa 97 punktów. Przed ,,Stalówką" bardzo trudna przeprawa. Dzisiaj w barwach BM Slam Stal zadebiutuje DJ Richardson. - To idealny dla nas moment, żeby wskoczyć na wyższy poziom - uważa Tomasz Ochońko.

Ukrainiec w szpitalu po dachowaniu citroena [FOTO]

Dwie osoby z obrażeniami, jedna trafiła do szpitala – to bilans wypadku, do którego doszło w Łobzowcu w gminie Jaraczewo (powiat jarociński) na drodze powiatowej. Dostawczy citroen berlingo wypadł z drogi na łuku, uderzył w słup energetyczny i dachował na odcinku kilku metrów. Pojazdem jechali obywatele Ukrainy.
video

Ważna wygrana. Ostrovia idzie w górę

Piłkarze ręczni Ostrovii pewnie pokonali we własnej hali SPR Tarnów 39:33. To cenny sukces dla borykających się z kłopotami kadrowymi biało-czerwonych. Ostrowianie dobrze rozpoczęli dzisiejszy mecz, ale w końcówce I połowy pozwolili rywalowi na odrobienie strat. Do przerwy był remis 17:17. Po zmianie stron podopieczni Kazimierza Kotlińskiego zdominowali grę, systematycznie powiększając prowadzenie. Gospodarze wygrali, jak najbardziej zasłużenie. Po tym sukcesie Ostrovia z dorobkiem 17 punktów zajmuje 6 miejsce w pierwszoligowej tabeli.
video

Derby dla Ostrovii. Kaczmarek egzekutorem

W najciekawszym meczu XVII kolejki w grupie południowej IV ligi, zespół Ostrovii 1909 wygrał dzisiaj w Nowych Skalmierzycach z tamtejszą Pogonią 2:0. W I połowie prowadzenie biało-czerwonym dał Daniel Kaczmarek, który w 22 minucie popisał się celnym uderzeniem głową po świetnym dograniu od Michała Giecza. W 60 minucie sędzia podyktował rzut karny za faul na Kaczmarku. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany. Ostrovia wygrała i zakończyła tegoroczne zmagania z dorobkiem 32 punktów. Biało-czerwoni zajmują 4 miejsce. Pogoń z 35 punktami jest druga. Przewodzi za to Victoria Września, która wywalczyła 40 punktów.