Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997
video

„Stary, ale jary”. Żuk z 1969 roku wciąż ma moc!

Gdyby dziś ktoś znalazł takiego "staruszka" w garażu z pewnością nie doceniłby jego wartości. W końcu do czego może posłużyć niewielki Żuk? Okazuje się, że strażacy z OSP Niedźwiedź w powiecie ostrzeszowskim przez lata tak dbali o swój pojazd, że dziś wciąż pomaga im w codziennej służbie i jest naprawdę wyjątkową atrakcją.

Zespół Scorpions zagra m.in dla nich! [WYNIKI KONKURSU]

Czy jest druga kapela, której koncerty w Polsce wzbudzają aż tak wielkie zainteresowanie i to przez tyle lat?! Scorpions są jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów na świecie, mają nie tylko niezliczoną ilość przebojów, ale i zatwardziałych fanów. My mamy dla Was aż osiem podwójnych wejściówek na ich koncert i właśnie wyłoniliśmy zwycięzców.
Źródło: raszkow.pl

Można kąpać się w Pogrzybowie. „Kąpielka” znów czynna

Zalew w Pogrzybowie koło Raszkowa zwany "Kąpielką" jest czynny. Sanepid wykonał badania, które potwierdzają zdatność wody. Kilka dni temu próbki zostały pobrane do badań po tym, jak wcześniej wykryto niewielkie skażenie zbiornika bakterią coli.

Sum jak monstrum! Niecodzienny okaz w rękach wędkarzy z Raszkowa

Sum o wadze 40 kilogramów wydaje się niewyobrażalnym monstrum? Taka ryba istnieje i została złowiona przez wędkarzy w zalewie w Pogrzybowie koło Raszkowa. Nie od dziś wiadomo, że to doskonałe miejsce do wędkowania, a w samym Raszkowie prężnie działa klub miłośników rzucania wędką.

Torfowisko w Bogufałowie wciąż zajęte przez żywioł [ZDJĘCIA]

Wciąż płonie torfowisko w Bogufałowie. Jeszcze wczoraj informowaliśmy o pożarze łąki we wsi na terenie gminy Przygodzice i o tym, że strażacy opanowali ogień. Żywioł okazał się silniejszy i zajął torf. Kilka zastępów od wczoraj próbuje dogasić pożar.

Ulica Dembińskiego w Ostrowie Wielkopolskim będzie wyremontowana

Ruszył pierwszy etap przebudowy ulicy Dembińskiego. W najbliższym czasie wyremontowany zostanie około 120-metrowy odcinek od wjazdu z ulicy Poznańskiej. W przyszłym roku być może inwestycja będzie kontynuowana.

Nowy logotyp Nowych Skalmierzyc

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce ma nowe logo. Obowiązuje od dzisiaj i będzie stopniowo wprowadzane na wszystkie pisma urzędowe, stronę internetową i materiały promocyjne.

Oddaj krew już w niedzielę w Raszkowie!

Krew potrzebna jest zawsze, a już w najbliższą niedzielę będzie kolejna okazja, by się nią podzielić. Miejsko-Gminny Klub Krwiodawstwa w Raszkowa zaprasza wszystkich chętnych no akcję oddania krwi, która już w niedzielę 21 lipca od 10.00 do 14.00.

Jeden jechał po narkotykach, dwóch pędziło z zabudowanym

Dwóch kierowców straciło swoje prawo jazdy na trzy miesiące, trzeci odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków. To efekt działań policjantów z powiatu jarocińskiego i ostrzeszowskiego.