Jak będą wyglądać święta Wielkiej Nocy w kościołach? Biskup wydał dekret

Dla wszystkich wierzących i praktykujących Katolików, święta te będą zupełnie inne niż do tej pory. Panująca w Polsce epidemia zmusiła zarówno wiernych, jak i duchowieństwo do wprowadzenia w życie rygorystycznych zasad, których należy przestrzegać. Będą one obowiązywały także podczas świąt Wielkiej Nocy, a Liturgia Wielkiego Tygodnia będzie się znacznie różniła od poprzednich.

Dają materiał i gumki. „Zapraszam każdego, kto ma umiejętności, czas i...

Stowarzyszenie "Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski" kupiło certyfikowany materiał wystarczający do uszycia 150 tys. masek. Osadzeni w Areszcie Śledczym uszyli już ich kilka tysięcy. Przyłączają się Koła Gospodyń Wiejskich, zorganizowane grupy mieszkańców z powiatu ostrowskiego i pojedyncze osoby, ale pomóc może każdy człowiek dobrej woli, bo masek ochronnych potrzeba bardzo dużo. Apeluje o to starosta Paweł Rajski. "Dajemy materiał, dajemy gumki, wystarczy tylko trochę dobrej woli i czasu" - wyjaśnia starosta ostrowski.

Lekarz z ujemnym wynikiem. 77 osób w szpitalu na kwarantannie

Kolejny lekarz oddziału chirurgicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu ma wynik ujemny. To oznacza, że mimo podejrzeń, nie został zakażony koronawirusem. Nie zmienia to jednak faktu, że w placówce nadal trzy oddziały są poddane kwarantannie. Przebywa na niej także 31 pracowników i 46 pacjentów.

Dwóch mężczyzn z koronawirusem z powiatów ostrowskiego i kaliskiego

Młody mężczyzna z powiatu ostrowskiego i mężczyzna w średnim wieku z powiatu kaliskiego to kolejni zakażeni koronawirusem w naszym regionie. Ich stan jest dobry. Mieli kontakt z osobami zakażonymi.

KPR Ostrovia zagra w turnieju barażowym o PGNiG Superligę!

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podjął w poniedziałek uchwałę w sprawie zakończenia rozgrywek I i II ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w sezonie 2019/2020, z zachowaniem aktualnej klasyfikacji rozgrywek. Dla KPR Ostrovia oznacza to, że zespół prowadzony przez Macieja Nowakowskiego i Rafała Stempniaka został mistrzem grupy B 1. ligi. ZPRP zdecydował także o rozegraniu turnieju barażowego o PGNiG Superligę dla zwycięzców wszystkich trzech grup.

Co mają wspólnego IBM i Cisco z IV LO w Ostrowie...

IV LO w Ostrowie Wielkopolskim podjęło współpracę ze światowymi gigantami technologicznymi: IBM i Cisco. To pozwoliło na wdrożenie platformy biznesowej, która ma pozwolić na prowadzenie e-lekcji z wykorzystaniem najnowocześniejszych biznesowych rozwiązań stosowanych na całym świecie.

Dni Nowych Skalmierzyc odwołane! „To jest właśnie ta chwila, by zatrzymać...

To już oficjalne! Dni Nowych Skalmierzyc 2020 zostały odwołane. Doroczna impreza, która w tym roku miała uświetnić 27. Dni Miasta nie odbędzie się. Taką decyzję podjęły władze Gminy i Miasto Nowe Skalmierzyce.

Ludzkie szczątki w stanie dalekiego rozkładu. Makabryczne znalezisko w lesie

W lesie w miejscowości Góra pod Jarocinem znaleziono ludzkie szczątki. Odkrycia dokonał pracownik nadleśnictwa, który natychmiast poinformował o tym fakcie policję. Mundurowi zabezpieczyli szczątki, które trafią do Zakładu Medycyny Sądowej. Stan rozkładu zwłok jest tak duży, że potrzebne będzie pobranie DNA, by stwierdzić tożsamość zmarłej osoby.

Marcelek, na którego leczenie zbieraliście pieniądze, ma już pół terapii za...

Marcelek Samol, dla którego w grudniu i styczniu zbieraliśmy pieniądze na leczenie guza mózgu w USA, ma się coraz lepiej. Chłopiec właśnie rozpoczyna drugi etap leczenia. Wyniki są coraz lepsze.