Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997
video

Ostrowska lokomotywa jedzie dalej. Zespołowa gra kluczem do sukcesów

Dzisiejsza wygrana nad Polpharmą Starogard Gdański jest dla koszykarzy BM Slam Stali trzecim sukcesem z rzędu. Ostrowianie idą więc za ciosem. Efekt jest taki, że drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego lideruje w tabeli. W rywalizacji z Polpharmą ostrowianie prowadzili przez 24 minuty, rywale przez niespełna 13. Po raz kolejny ,,Stalowcy" dziurawili kosz rywali trafieniami z dystansu. Dzisiaj zanotowali dwanaście ,,trójek", przy 25 próbach, uzyskując 48 procent skuteczności. Gospodarze wygrali wyraźnie walkę na obu tablicach. Mieli 44 zbiórki, przy 34 gości. To jednak nie wszystko. W tym spotkaniu wicemistrzowie Polski ponownie świetnie dzielili się piłką, kończąc mecz z dorobkiem 24 asyst. Kolejny bardzo udany występ zanotował Michał Chyliński. Spędzając w grze 31 minut, zdobył 21 punktów, trafiając 5 z 7 rzutów za 3. 14 zbiórek miał za to Shawn King, który jest najlepszym zawodnikiem ligi w tym elemencie. Bardzo udany debiut w zespole zanotował Nemanja Jaramaz. W grze przebywał przez 19 minut. Zdobył 11 punktów, trafiając 4 z 6 rzutów z gry. Miał też sześć asyst i trzy zbiórki.

Pierwszaki otrzymały kamizelki

Pierwsi uczniowie z ostrzeszowskich szkół już dostały odblaski. Kolejne otrzymają je wkrótce. Docelowo policjanci i władze samorządowe wręczą odblaskowe elementy 650 maluchom.
video

,,Stalówka” gromi w meczu na szczycie. Ostrowianie liderem tabeli!

Kolejne świetne spotkanie rozegrali koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski. Dzisiaj w meczu na szczycie Energa Basket Ligi, podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego odprawili z kwitkiem ekipę Polpharmy Starogard Gdański, wygrywając efektownie 101:79. Po tym pojedynku ,,Stalówka" jest liderem tabeli!
video

Centra wreszcie ze zwycięstwem. Czekali na to miesiąc

W sobotnim meczu z Wartą Międzychód, piłkarze Centry Ostrów Wielkopolski zanotowali pierwsze ligowe zwycięstwo po ponad miesięcznej przerwie. Po raz ostatni komplet punktów podopieczni trenera Mariusza Posadzego zdobyli 13 października, wygrywając u siebie z Kotwicą Kórnik. Później ostrowianie w czterech meczach, na 12 do zdobycia punktów, wywalczyli jedynie 2. Centra remisowała u siebie z Lubuszaninem Trzcianka i LKS-em Gołuchów, doznając bolesnych wyjazdowych porażek z drużynami z dołu tabeli: KS-em Opatówek i Orkanem Śmiłowo. - Dzisiaj przed meczem w szatni powiedzieliśmy sobie, że trzy punkty muszą być nasze. Nie było innego wyjścia - mówi nam Miłosz Nowicki, gracz ostrowskiej drużyny. Centra wygrała 2:0 i ma teraz w dorobku 32 punkty. Ostrowianie tracą dziewięć ,,oczek" do liderującego w stawce Lubuszanina Trzcianka.
video

Zagłębie Lubin zagra w Gorzycach Wielkich!

Duże wydarzenie w piłce ręcznej szykuje nam się za miesiąc w Gorzycach Wielkich. 15 grudnia tamtejszy Szczypiorniak w specjalnym meczu charytatywnym zagra z kilkukrotnym medalistą mistrzostw Polski, superligowym zespołem Zagłębia Lubin, którego trenerem jest ostrowianin Bartłomiej Jaszka!
video

Klub seniora powstaje w Raszkowie

Jest potrzebny, będzie ulubionym miejscem raszkowskich seniorów, którzy nie mogą się go już doczekać. Mowa o klubie seniora, który powstaje w budynku Urzędu Stanu Cywilnego w Raszkowie. Będzie sala ogólna, sala klubowa, miejsce do rehabilitacji, kuchnia oraz łazienka.
video

Gra ekstraklasa. Mecz na szczycie w Ostrowie Wielkopolskim

O godzinie 12.35 w hali przy Wrocławskiej rozpoczyna się mecz na szczycie Energa Basket Ligi. Wicemistrz Polski, zespół BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski podejmować będzie rewelacyjnie grającą w tym sezonie Polpharmą Starogard Gdański. Zapowiada się świetne widowisko dla kibiców basketu.
video

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

W tym roku w samym powiecie ostrowskim policjanci odnotowali 70 wypadków drogowych i blisko 1500 kolizji. Zginęło w nich 9 osób, a ponad 70 zostało rannych. W niedzielę przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
video

Wielki turniej z rekordową liczbą uczestników i znakomitymi gadżetami

W Ostrowie Wielkopolskim, w hali Szkoły Podstawowej numer 7, trwa w trakcie weekendu świetny charytatywny turniej piłki nożnej halowej, które organizatorem jest Stowarzyszenie S&M&S. Turniej poświecony jest młodym ostrowianom Arkowi i Kamili, którzy potrzebują odpowiednich środków finansowych na dalsze leczenie. Imponująca jest liczba gadżetów, które zebrali organizatorzy i przekazali na licytacje.