Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997
video

Oficjalnie jest już wiosna. Ale czy widać ją i czuć?

Zima pożegnana, już oficjalnie pożegnaliśmy zimę. 21. marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Widać już pierwsze jej oznaki, ale na naprawdę ciepłe dni i bujną zieleń pewnie przyjdzie nam poczekać. "Rokowania" są jednak dobre, bo już w najbliższy weekend, a szczególnie w sobotę powinniśmy cieszyć się pełnym słońcem i dość wysoką temperaturą powietrza.

Posłuchaj o generale Turno i Dobrzycy jego czasów

Generał Kazimierz Turno jest postacią nietuzinkową. Jego losy skrzyżowały się z Dobrzycą, gdzie spędził część życia. Odziedziczył dobra dobrzyckie po wuju. Właśnie w nich zmarł w wyniku ran odniesionych w bitwie pod Berezyną. Został odznaczony m.in. Orderem Virtuti Militari. W niedzielę 24 marca będzie można posłuchać o jego losach oraz o historii Dobrzycy. Opowiedzą o nich Kazimierz Balcer i Stanisław Borowiak - autorzy książki "Generał Kazimierz Turno i Dobrzyca jego czasów".

Ostrzeszów. Chcą pozyskać środki na elektromobilność

Ostrzeszów ma szansę na pozyskanie środków zewnętrznych, by stworzyć w mieście program rozwoju elektromobilności. W tym celu zwołano sesję rady miejskiej, podczas której radni przyjęli uchwałę w sprawie upoważnienia burmistrza do złożenia wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia.

Zwłoki w mieszkaniu przy Gimnazjalnej [AKTUALIZACJA]

Straż pożarna i policja zostały wezwane do jednego z mieszkań na ul. Gimnazjalną w Ostrowie Wielkopolskim. Jak informuje dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej, zgłoszenie dotyczyło pomocy przy otwarciu mieszkania. Niestety, po wejściu do środka okazało się, że w jednym z pomieszczeń odkryli zwłoki. Policja pod nadzorem prokuratora bada sprawę.

Wagarowicze na oku policji

Uczniowie, którzy zdecydują się obchodzić Dzień Wagarowicza, mogą zauważyć częstsze patrole policji. Funkcjonariusze w regionie planują zwiększyć liczbę patroli w newralgicznych punktach, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży.
video

Prezydent Beata Klimek spotkała się ze sportowcami

Wczoraj w Forum Synagoga prezydent Beata Klimek nagrodziła najwybitniejszych sportowców, trenerów oraz działaczy za miniony już 2018 rok. Spotkanie zdominowali lekkoatleci Klubu Sportowego Stal LA. Nic dziwnego. Ostatnie kilka miesięcy było pasmem sukcesów młodych lekkoatletów z Ostrowa Wielkopolskiego. Nowy rok rozpoczął się jeszcze lepiej, dwa złote medale halowych mistrzostw Polski juniorów Natalii Benedykcińskiej i Patryka Wykroty zrobiły wrażenie na wszystkich.
video

Maska – świat teatru dzieci niepełnosprawnych

W kalendarzu ostrowskich imprez kulturalno-edukacyjnych ma swoje stałe miejsce już od 18 lat. Dla niepełnosprawnych dzieci ze szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych występy podczas Przeglądu Form Teatralnych Osób Niepełnosprawnych „Maska” to szansa na zaprezentowanie swoich umiejętności, ale dużo przygotowań i spora dawka stresu.
video

W Raszkowie nie chcą masztu telefonii komórkowej. Starostwo już wydało decyzję

Maszty telekomunikacyjne stają się pewnego rodzaju bolączką naszych czasów. Coraz więcej osób boryka się z problemem tak zwanych wież telefonicznych w swoim bliskim otoczeniu. Z takim problemem do redakcji telewizji Proart zgłosili się z początkiem roku mieszkańcy jednej z dzielnic Ostrzeszowa, teraz mieszkańcy jednego z osiedli w Raszkowie obawiają się, że maszt utrudni im życie. W dodatku powstać ma już druga wieża w bliskim sąsiedztwie bloków mieszkalnych.

Regularnie okradał swoją babcię. Ma spore problemy

14-letni mieszkaniec Kalisza będzie się teraz musiał wytłumaczyć przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Wszystko przez okradanie własnej babci. Zarzut kradzieży to nie wszystko, bo 14-latek odpowie także za uszkodzenie mienia na terenie Ostrowa Wielkopolskiego.