Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997

Odolanów. Trwa ewakuacja harcerzy z obozu

Sześć zastępów straży pożarnej zostało wezwanych do Huty (gm. Odolanów), gdzie trwa obóz harcerski w lesie. Deszcz, który padał tam intensywnie, zalał teren, na którym został rozbity obóz i dzieci musiały się przenieść w bezpieczne miejsce.
video

Raport z trasy Europa – Azja #11. Arbuzy, melony i gruszki

Czas na pierwszy dłuższy postój na trasie z Europy do Azji. Kamil Sierański i Maciej Leńczuk dojechali dzisiaj do Tirany, stolicy Albani, gdzie zatrzymali się w hostelu, żeby zregenerować siły, trochę się zrelaksować i przygotować do dalszej drogi.
video

Marcin Żółtek kończy swoją bramkarską przygodę

Uznawany za najlepszego bramkarza w naszym regionie Marcin Żółtek postanowił zawiesić buty na kołku. Jego piłkarska przygoda trwała ponad 20 lat. Rozpoczynała się na początku lat 90 w Prośnie Kalisz. Później grał w Sparcie Opatówek. Najdłużej występował jednak w LKS-ie Gołuchów. Na swoim koncie ma również grę w drugoligowej Calisii Kalisz oraz trzecioligowych zespołach Centry Ostrów Wielkopolski i KKS-u Kalisz. W wieku 39 lat mówi jednak stop. Teraz rozpoczyna swoje drugie piłkarskie życie. Już w poprzednim sezonie był trenerem rezerw gołuchowskiego klubu. Z tym zespołem awansował do kaliskiej A-klasy. - Byłem skazany na futbol, bo u mnie w rodzinie grał dziadek, tata, wujowie i dwóch kuzynów. Do bramki trafiłem przypadkowo, bo na treningu, czy sparingu nie pojawił się chłopak, który do tej pory bronił. Ja wcześniej dobrze radziłem sobie, jako zawodnik z pola. Strzeliłem nawet dwa gole. Nie było jednak bramkarza i tak rozpoczęła się moja przygoda między słupkami - mówi nam Marcin Żółtek. Pełna rozmowa oczywiście w materiale video.
video

Jutro losowanie mieszkań dla systematycznych

Już jutro losowanie mieszkań w ramach ostrowskiego programu Dla Systematycznych. Program polega na przydzielaniu drogą losowania własnych czterech kątów w zasobach MZGM osobom chętnym, które spełniły określone warunki. Mieszkań jest razem 32 w cztery jednopokojowe, 20 dwupokojowych, i 6 trzy pokojowych. Chętnych było więcej niż miejsc. Bloki stoją już i czekają na swoich lokatorów przy ulicy Klasztornej.

Kąpielisko na Piaskach zamknięte! Co jest przyczyną?

W piątek i sobotę kąpielisko na Piaskach będzie zamknięte. W wodzie pojawiły się bakterie i służby sprawdzają, czy nie zagrażają zdrowiu ludzi. O kolejnych decyzjach w tej sprawie będziemy informować w Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info.
video

Wygraj bilety na koncert Scorpions! Zostały trzy dni [KONKURS]

Legendarny zespół Scorpions znów przyjedzie do Polski. Koncert odbędzie się 29 lipca w łódzkiej Atlas Arenie. Czasu pozostało więc niewiele. Jeszcze mniej go masz, jeśli chcesz wziąć udział w naszym konkursie i powalczyć o wejściówki w naszej zabawie.
video

Strażacy protestują. Domagają się m.in. podwyżki i w pełni płatnych nadgodzin

Strażacy z całej Polski rozpoczęli protest. Domagają się spełnienia postulatów, wśród których są podwyżka uposażeń o 650 zł brutto oraz w pełni płatne nadgodziny. Chcą rozmawiać z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim.
video

Będą zmiany w Ostrovii? Odejdą rutyniarze?

Najbliższe dni zadecydują o tym, jak wyglądać będzie skład czwartoligowej Ostrovii 1909 w nowym sezonie. Pod znakiem zapytania stoją dalsze występy kilku najbardziej doświadczonych zawodników, których zabrakło już w trakcie środowego sparingu z lokalnym rywalem - Centrą. Mowa tutaj choćby o Tomaszu Kempińskim, czy Danielu Kaczmarku. Tym pierwszym interesuje się Piast Kobylin, który złożył ,,Kempesowi" propozycję funkcji grającego trenera. Danielem Kaczmarkiem interesuje się za to LKS-u Gołuchów. - Ja zawsze jestem optymistą. Liczę, że ci zawodnicy zostaną w naszym zespole. Przed nami trudny sezon. Mamy utalentowaną młodzież, która potrzebuje wsparcia ze strony doświadczonych zawodników - podkreśla Marcin Kałuża, trener ostrowskiej drużyny.
video

Pleszewskie planszówki sposobem na nudę

W czasie deszczu dzieci się nudzą? Wcale nie. Najlepszy przykład to wakacje jakie zaproponowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew.