Jesteśmy na:
Facebbok
Tweeter
Instagram
mail: redakcja@wlkp24.info tel: 661 997 997
video

Pogotowie ratunkowe w Ostrzeszowie zmienia właściciela

Od 1 kwietnia ostrzeszowskim pogotowiem ratunkowym znów zarządzać będzie szpital, a nie prywatna firma zewnętrzna. To efekt zmian jakie czas temu wprowadziło Ministerstwo Zdrowia, chcąc, aby pogotowia ratunkowe były wyłącznie państwowe.

Poszukiwania 29-letniego Michała Wojtysia nadal trwają

W środę, by odnaleźć Michała Wojtysia, zarówno policjanci z Pleszewa jak i kaliscy funkcjonariusze przeczesywali teren rzeki Prosny w Kaliszu - tam bowiem urywa się ostatni ślad po 29-latku. Poszukiwania trwają od blisko trzech tygodni, zaangażowana w nie jest nie tylko rodzina i znajomi, ale przede wszystkim służby i grupy poszukiwaczy-ochotników.

Uznany w kraju tłumacz i krytyk literacki gościem spotkania [ZAPROSZENIE]

Jest uznanym w kraju znawcą twórczości Samuela Becketta, pisarzem, krytykiem literackim i reżyserem teatralnym. Antoni Libera zasłynął przede wszystkim z powieści „Madame” wydanej w 1998 roku i wielokrotnie nagradzanej oraz nominowanej do Nagrody Literackiej Nike. Ta szanowana w środowisku tłumaczy i pisarzy postać odwiedzi ostrowską Bibliotekę Publiczną.

Strażacy z Witaszyc pojechali do Owsiaka! [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

We wtorek pisaliśmy o grupie strażaków ochotników z Witaszyc, którzy razem z druhami z całej Polski pojechali do Warszawy, by wręczyć Jerzemu Owsiakowi niesamowity prezent. Otrzymał od nich hełm strażacki z napisem "Dowódca WOŚP". Otrzymaliśmy od strażaków zdjęcia ze spotkania! Możecie je zobaczyć na WLKP24.INFO.

Wygraj czujkę tlenku węgla. Akcja ostrzeszowskich strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wraz z samorządami gminnymi i Starostwem Powiatowym postanowiła zorganizować dla mieszkańców konkurs pod nazwą "Czujka w domu – świetna sprawa, tlenek węgla – to nie zabawa", w którym nagrodami są właśnie czujki tlenku węgla.

74 lata temu Ostrów odzyskał wolność

Dokładnie 23 stycznia 1945 roku zakończyła się okupacja niemiecka na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Dziś władze miasta, a także służby mundurowe złożyły kwiaty i zapaliły znicze w miejscach upamiętniających to wydarzenie.

Alarm bombowy w kaliskim Ratuszu. Trwa ewakuacja [AKTUALIZACJE]

Alarm bombowy w kaliskim ratuszu. Na miejscu są jednostki straży pożarnej oraz policja. Trwa ewakuacja całego budynku. Na razie nie są znane szczegóły. Podamy je wkrótce.

Kalisz. Kolejna kontrabanda zatrzymana

Policjanci z Kalisza przejęli kolejną kontrabandę znajdującą się w jednym z mieszkań w Opatówku. To 11 tysięcy papierosów i tytoń bez polskich znaków akcyzy. W tej sprawie zatrzymany został 56-letni mężczyzna. Postawiono mu już zarzuty.

Magda Gessler w Ludwinie pod Pleszewem! Kolejne Kuchenne Rewolucje

Restauratorka Magdalena Gessler kolejny raz zjawia się na terenie południowej Wielkopolski, by dokonać rewolucji. Tym razem podjęła się postawienia na nogi restauracji w miejscowości Ludwina, w powiecie Pleszewskim. Jak zwykle wszystko owiane jest tajemnicą, a emisję odcinka będzie można obejrzeć za kilka miesięcy.