Radny Paduch proponuje maski. OZC nie komentuje sprawy

14
Maski antysmogowe to hit czy kit? W regionie to wciąż rzadko spotykany element naszej zimowej garderoby, mimo że w większych miastach mają one sporą rzeszę zwolenników. Podczas ostatniej sesji rady miasta Ostrowa Wielkopolskiego interpelował w tej sprawie radny Jakub Paduch. Maski miałby zakupić dla mieszkańców Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, który jednak nie planuje tego typu inwestycji i nie komentuje pomysłu radnego Koalicji Obywatelskiej.

Jedno jest pewne. Ostrów Wielkopolski nie jest obojętny problemowi smogowemu. Praktycznie przy okazji każdej sesji miejskiej radni wracają do jakości powietrza, którym oddychamy. Podczas ostatnich obrad Jakub Paduch interpelował w sprawie mieszkańców o ochronę.

Całej sprawy nie chce komentować Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, który według projektu radnego Paducha miałby sfinansować zakup masek. OZC walczy ze smogiem według własnej, wcześniej ustalonej polityki spółki, więc także nie pozostaje obojętny na palący problem zanieczyszczonego powietrza. O maskach jednak nie ma mowy.

Dość sceptycznie do samego pomysłu masek podchodzą sami lekarze. Więc może wydawanie pieniędzy z miejskiej kasy na maski faktycznie wydaje się pomysłem chybionym…

Maski proponowane w ostrowskich sklepach należą do najprostszych. W internecie jest jednak całe mnóstwo sprzętu, który na pierwszy rzut oka wygląda profesjonalniej. Czy skuteczniej? Na to pytanie postaramy się poszukać odpowiedzi w momencie, kiedy wzrośnie ilość użytkowników masek antysmogowych.

POWIĄZANE: Makabryczne powietrze w Ostrowie. Normy przekroczone o… ponad 800%!

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 12
  2

  Nie bardzo rozumiem dlaczego OZC miałby finansować maski? Czy jest najbardziej odpowiedzialny za smog? Na pewno nie. To prywatne domy, których w Ostrowie, jak na wielkość miasta, jest bardzo dużo są przyczyną tej sytuacji.
  Poza tym, kto zrobi wreszcie porządek z wywozem śmieci z centrum miasta w godzinach porannego szczytu ok. 8.
  Śmieciarka potrafi zablokować wąskie ulice i na całej długości np Wiosny Ludów przez 15 minut samochody z włączonymi silnikami „oczyszczają” powietrze dla mieszkańców tej ulicy. Trzeba albo robić to w innych godzinach, albo zamknąć ulicę, bo tak dalej nie powinno być. Następna sprawa to zakaz zawracania na Al. Słowackiego. Zgodnie z przepisami kierowca powinien np. objechać ul. Mickiewicza aby dojechać do celu i nie złamać przepisu. Kolejna sprawa układ sygnalizacji też na Al. – co chwilę hamowanie i czekanie bo „zielonej fali” nie uświadczysz. Te decyzje można podjąć bez żadnych inwestycji i będzie już jakiś malutki krok do przodu.

 2. 6
  1

  Proponuję kontrolować co jest spalane w altanowych piecykach na ogródkach działkowych , bo ogniska zapalić nie można ( zaraz jest straż miejska z mandatem ) ale w piecykach w domku to palą już wszystko plastiki , gumy stare meblościanki i jest ok. bo wylatuje przez komin i to już staży nie rusza.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick