Radni ze szkolnych ław. Pierwsza powakacyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Pleszewie

0
Ich pomysły są inspiracją dla dorosłych radnych, którzy mają realny wpływ na funkcjonowanie maista. Młodzi radni wzięli udział w pierwszej powakacyjnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Towarzyszył im stres, ale i przekonanie, że praca w radzie pomoże im zdobyć pierwsze samorządowe doświadczenia.

Oni podrzucają pomysły Radzie Miejskiej. To jest bardzo istotne, bo my, jako radni, możemy korzystać z ich pomysłów i dowiadywać się, czego oni oczekują o nas – cieszy się Olgierd Wajsnis, przewodniczący dorosłej Rady Miejskiej w Pleszewie, który uczestniczył w obradach swoich młodszych kolegów „po fachu”. Był jednak tylko cichym obserwatorem, bo młodzież świetnie wywiązywała się ze swojego zadania. Pierwszą sesję poprowadziła Ada Opiła, najstarsza wiekiem radna, która za stołem sesyjnym pleszewskiego ratusza zasiadła po raz pierwszy. Na razie jestem trochę zestresowana, ale myślę, że to będzie ciekawe doświadczenie – mówi Ada.

Młodzi radni to reprezentanci szkół z terenu Gminy i Miasta Pleszew. Każdy uczeń, żeby zostać radnym , musiał wygrać wybory w swojej macierzystej placówce. Czym zajmuje się młodzieżowa rada? to tematy związane z ich problemami i funkcjonowaniem społeczności, w których żyją. Są drogi, ale nie ma na przykład ścieżek rowerowych. My tego nie możemy zrobić, bo nie mamy funduszy, ale już starsza rada może – mówi Jan Balcer, młodzieżowy radny, reprezentant Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick