Nowoczesny i bezpieczny. Tak wygląda ostrowski SOR

4
We wrześniu 2017 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego skrzydła Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim. Dziś nowy przestronny i bezpieczny został oddany do użytku pacjentów i personelu szpitala. Budowa kosztowała ponad 9 milionów złotych, z czego ponad 6 to kwota z środków zewnętrznych.

Jest dużo większy komfort naszej pracy i bezpieczeństwo naszych pacjentów. A to jest przecież najważniejsze. Powierzchnia oddziału zwiększyła się dwukrotnie, co także poprawi segregację pacjentów – mówił dziś ordynator oddziału Adam Stangret.

Mamy sprzęt z najwyższej półki. Powierzchnia jest także dwukrotnie większa, ale nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie nasz personel. Trzeba powiedzieć sobie otwarcie, że SOR jest najcięższym oddziałem w szpitalu. To często wygląda jak praca na pierwszym froncie podczas wojny. Często na tym oddziale rozgrywane są dramaty ludzkie. Taka jednak nasza praca, więc nowe skrzydło w dużym stopniu wszystkim nam pomoże – powiedział Dariusz Bierła, dyrektor szpitala, na co dzień ratownik medyczny także.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. 4
    1

    „Siostra oddziałowa …” to pomyłka czy rzeczywiście takie stanowisko? Panie pielęgniarki (również na SORze) strasznie się obrażają gdy mówi się do nich „siostro”.

  2. 1
    1

    PORAŻKA.BYŁAM TAM PARĘ DNI TEMU ..PORAŻKA .STARSZA PANI LEŻAŁA TAM NA PIERWSZEJ ZMIANIE .PECH BO BYŁA ZMIANA PERSONELU .WIĘC DRUGA ZMIANA ZAJĘŁA SIĘ KOBIETĄ PO 2 GODZINACH.PORAŻKA.PERSONEL?? LENISTWO OPIESZAŁOŚĆ IGNORANCJA PORAŻKA.ZERO INFORMACJI CO. W DANYM MOMENCIE PACJENT MA ROBIONE I CO DALEJ BĘDZIE WYKONYWANE.NOOOO A ZAPYTAJ SIĘ „KOMPETENTNEJ OSOBY” CO DALEJ.PORAŻKA TAM NIKT NIC NIE WIE .MAM TYLKO NADZIEJĘ ŻE KARMA WRACA I TE OSOBY BĘDĄ CZEKAĆ NA SWOJĄ KOLEJ JAK TA BIEDNA STARSZA PANI POZOSTAWIONA W ZAUŁKU KORYTARZA I ZAPOMNIANA PRZEZ „WYKWALIFIKOWANY PERSONEL MEDYCZNY ” SOR.PORAŻKA

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick