Przestój w III kwarcie. Świetna pogoń w ostatniej. Stelmet jednak lepszy

0
Świetnym widowiskiem był piątkowy mecz w Zielonej Górze. Na otwarcie półfinału play off emocji nie zabrakło. Stelmet okazał się jednak lepszy od BM Slam Stal. Mistrzowie Polski wygrali 94:88. Do przerwy mecz miał wyrównany przebieg. Ostrowianie grali bez respektu dla obrońców mistrzowskiej korony. Niestety, w III kwarcie ostrowian dopadła niemoc. Rywale wykorzystali błędy ,,Stalówki". To sprawiło, że w pewnym momencie było już nawet 68:46 dla zielonogórzan. W ostatniej odsłonie ostrowianie pokazali charakter. Rzucili się w pogoń za rywalem. Doszło do emocjonującej końcówki. 24 sekundy przed ostatnim gwizdkiem Stelmet prowadził już tylko 89:86. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Artura Gronka. W rywalizacji do trzech wygranych koszykarze Stelmetu prowadzą 1:0.