Praca szuka człowieka. Sekretarz, prokurator i stażyści potrzebni od zaraz

1
Na stronach internetowych lokalnych instytucji aż zaroiło się ostatnio od ogłoszeń o pracę. Jedni szukają pracowników na konkretne stanowisko, inni osób chętnych do nauczenia się kilku rzeczy.

Kilka ofert zatrudnienia pojawiło się w ostatnich tygodniach na stronach prokuratury. W Ostrowie Wlkp. poszukiwany jest prokurator, w Kaliszu pozostaje nieobsadzony etat asesora, a w Jarocinie przydałby się stażysta. To jednak nie koniec. Kolejny wakat jest w Krotoszynie. W tamtejszym urzędzie miejskim także poszukiwany jest stażysta. Wymagania nie są zbyt wysokie. Jak czytamy w ogłoszeniu, należy mieć wykształcenie średnie lub wyższe, umieć obsługiwać urządzenia biurowe oraz komputer.

Gmina Grabów nad Prosną poszukuje natomiast kandydata na stanowisko skarbnika. Helena Stelmach przejdzie niedługo na emeryturę i będzie potrzebna osoba, która zastąpi ją na tym jednym z najważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych stanowisk w urzędzie. – Dotychczasowa pani skarbnik mogła przejść na emeryturę już dwa lata temu, ale ostatecznie zrobi to 26 kwietnia. Na ostatniej sesji została odwołana z tego stanowiska. Pytałem urzędników, czy któryś z nich chciałby przejąć jej obowiązki, ale na razie nikt nie jest zainteresowany – mówi Zenon Cegła, burmistrz Grabowa nad Prosną. – Jestem bardzo zadowolony z wieloletniej pracy obecnej skarbniczki, która z resztą nie pochodzi z naszego terenu, a z Kotliny Kłodzkiej. To bardzo doświadczona osoba. Nie mogę jej niczego zarzucić – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Cztery wakaty w straży miejskiej. Sprawdź, ile można zarobić

Niedawno pisaliśmy, że także w Jarocinie zwolniło się ważne stanowisko w urzędzie miejskim. Dotychczasowy sekretarz Michał Fijałkowski został prezesem jednej z gminnych spółek-córek – Energii Jarocin. Ciągle nie znaleziono jego następcy.

Michał Fijałkowski nie jest już sekretarzem gminy Jarocin

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.