Ponad 35 tys. zł dla ostrowskich bibliotek

0
Fot. UM Ostrów
Pokaźny zastrzyk gotówki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa trafi do trzech ostrowskich szkół podstawowych. Pieniądze zostaną przeznaczone na kupno nowych książek.

36 tys. zł, które trafią do Ostrowa Wielkopolskiego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zostaną przeznaczone na zakup książek do bibliotek w szkołach podstawowych nr 1, 11 i 14. Nasze placówki znalazły się na liście 339 szkół, którym Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann przyznał pieniądze. Łącznie na ten cel zostanie przeznaczonych w Wielkopolsce ponad 2,7 mln zł.

Każda z ostrowskich szkół otrzyma po 12 tys. zł, za które będzie można kupić nowości wydawnicze dla bibliotek. To ważne szczególnie w czasach, kiedy wskaźniki czytelnictwa w Polsce są dramatycznie niskie. Zachęcenie uczniów do pójścia do biblioteki po tytuły, które cieszą się popularnością, może odwrócić ten trend przynajmniej wśród najmłodszych.

– Ważne jest, aby zaszczepić dzieciom miłość do książek od najmłodszych lat. Zalety czytania książek są ogromne. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji. Pomaga nam rozwijać język i słownictwo. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu, szkoły będą mogły uzupełnić swój księgozbiór o ciekawe pozycje książkowe, które przyciągną uwagę młodego czytelnika – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Z miejskiego budżetu będzie trzeba wygospodarować 20 proc. wkładu własnego, by móc wykorzystać przyznane pieniądze.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick