Ponad 14 mln zł na rewitalizację Kalisza. Wiemy, co się zmieni [WIZUALIZACJE]

0
Ponad 9,5 mln zł unijnego dofinansowania otrzymał Kalisz na rewitalizację. Cały projekt odnowy miasta ma kosztować natomiast 14,4 mln. Odnowione zostaną nie tylko ulice, ale także budynki, w których ma się toczyć życie kulturalne i społeczne.

Nie tylko Ostrów Wielkopolski, o którym pisaliśmy w piątek, dostał pokaźne dofinansowanie na rewitalizację miasta. Na liście beneficjentów unijnych pieniędzy znalazł się także Kalisz. Władze tego miasta otrzymały dotację w wysokości 9,6 mln zł na rewitalizację. Pokryje ona większość kosztów związanych z tą inwestycją, która ma pochłonąć 14,4 mln zł.

Władze Kalisza mają w planach przeprowadzić modernizację kilku elementów na terenie miasta. Są wśród nich: utworzenie Centrum Aktywności Mieszkańców, przebudowa ulic Śródmiejskiej, Zamkowej i Piskorzewskiej oraz rewaloryzacja Plant Miejskich.

– Na potrzeby Centrum Aktywności Mieszkańców zostaną zaadaptowane i przebudowane lokale użytkowe przy ul. Podgórze 2-4, gdzie powstanie Dom Sąsiedzki, a także lokal przy ul. Babina 1, gdzie siedzibę będzie miało Centrum Organizacji Pozarządowych oraz była hala targowa Rogatka, w której działać będzie Akcelerator Kultury” – mówią przedstawiciele urzędu.

W Kaliszu mają powstać również tzw. „woonerfy” – rodzaj deptaków, który ma uporządkować ruch, zwiększyć bezpieczeństwo i przykuwać wzrok zielenią.

Wszystkie prace mają się zakończyć do końca grudnia 2020 roku.

POWIĄZANE: 

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick