Pomogą ci wypełnić PIT w czytelni

0
Coraz mniej czasu pozostało, by złożyć zeznanie roczne. Wielu już dawno to zrobiło, ale są i tacy, którzy zostawiają rozliczenie PIT na ostatnią chwilę. Jeśli ktoś ma problem z wypełnieniem formularzy, może skorzystać z pomocy. Takową zaoferują pracownicy Urzędu Skarbowego w Jarocinie.

W środę 18 kwietnia między godz. 15.30 a 17.30 będzie można przyjść do czytelni „Pod Ratuszem” i uzyskać pomoc w wypełnieniu dokumentów. Pracownicy „skarbówki” będą pomagać wypełnić PIT w wersji elektronicznej.

Będzie można dowiedzieć się m.in., jak wypełnić roczne zeznanie oraz co zrobić, by przekazać 1 proc. podatku na Organizacje Pożytku Publicznego (potrzebny będzie numer KRS) przez emerytów i rencistów, którzy nie muszą składać zeznania podatkowego.

Aby skorzystać z pomocy, należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz informacje o uzyskanych dochodach i pobranych zaliczkach za 2017 rok. Mogą być też potrzebne dane dzieci, jeśli chce się otrzymać ulgę z tytułu ich wychowania.

W celu podpisania zeznania lub oświadczenia PIT-OP składanego przez internet, niezbędne będą „dane autoryzujące” tj. kwota przychodu z zeznania lub obliczenia podatku za rok 2016.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick