Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności pożaru w Marydole

0

Ostrzeszowska policja oraz prokuratura prowadzą działania w sprawie tragicznego pożaru domu jednorodzinnego, do którego doszło w niedzielę rano w Marydole (powiat ostrzeszowski). W pożarze śmierć poniósł mężczyzna, którego zwęglone ciało znaleziono w kuchni.

Poszkodowani zostali sąsiedzi, którzy chcieli nieść pomoc w trakcie pożaru. Zostali oni niegroźnie poparzeni. Niestety śmierć poniosła jedna osoba. Zwęglone zwłoki znaleźli strażacy. – Odstąpiono od czynności ratowniczych. Prawdopodobnie był to mężczyzna, ale na ten moment nie można tego jednoznacznie stwierdzić – wyjaśniał dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Po przeprowadzeniu wstępnych czynności okazało się, że ofiarą pożaru jest 66-letni mężczyzna. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśnia ostrzeszowska policja, która działa pod nadzorem prokuratura. – Wstępnie trudno mówić o przyczynach pożaru. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Ciało 66-latka zostało zabezpieczone do sekcji zwłok – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Sądowo-lekarska sekcja zwłok ma wyjaśnić, jaka była bezpośrednia przyczyna zgonu mężczyzny. Policja będzie także wyjaśniać, co było powodem pojawienia się ognia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick