Pogoń nie zwalnia tempa. Ważna wygrana Ostrovii

Zespół Pogoni zanotował dzisiaj piąte zwycięstwo w sezonie. Skalmierzycka drużyna pierwszą bramkę w spotkaniu z Polonią Leszno zdobyła w 51 minucie. Autorem gola był Dawid Kuczyński, dla którego to była dziesiąta bramka w tym sezonie. Kolejne trafienia Pogoń zanotowała w samej końcówce. W 83 minucie na 2:0 podwyższył Dawid Rączka, natomiast w doliczonym czasie gry wynik na 3:0 ustalił Adrian Radojewski.

Bez kilku podstawowych zawodników zagrała dzisiaj Ostrovia, która w Kościanie walczyła z Obrą. Biało-czerwoni zagrali bez: Tomasza Kempińskiego, Michała Giecza i Jakuba Jędrzejaka. Zespół Marcina Kałuży wygrał 2:1. W 21 minucie wynik dla gospodarzy otworzył Tomasz Marcinkowski. W 45 minucie do wyrównania doprowadził Marek Szymanowski, natomiast wygraną zapewnił ostrowianom Daniel Kaczmarek, który zanotował celne trafienie w 85 minucie.

Pięć goli padło w Gołuchowie, gdzie LKS uległ Polonii Kępno 2:3. W Ostrowie Wielkopolskim z kolei jedenastka Centry zremisowała 1:1 z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

W czwartoligowej tabeli z dorobkiem 21 punktów prowadzi Lubuszanin Trzcianka, który o trzy ,,oczka” wyprzedza Nielbę Wągrowiec. Z grona zespołów z naszego regionu na 3 miejscu plasuje się Pogoń Nowe Skalmierzyce, mając w dorobku 17 punktów. Centra z 14 punktami jest szósta, natomiast Ostrovia wywalczyła 11 punktów, zajmując 9 lokatę.