Podwyżki dla nauczycieli. Od kwietnia zarobią więcej

8
Od 1 kwietnia nauczyciele zarobią więcej. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaakceptowało podwyżki dla pedagogów, które właśnie wchodzą w życie.

Zmianie wysokości ulegną minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Zgodnie z Kartą Nauczyciela i wskazaniom ustawy budżetowej, od 1 kwietnia ustawa budżetowa przewiduje wzrost kwoty bazowej dla nauczycieli o 5,35 proc. i w związku z tym o tyle samo wzrośnie średnie wynagrodzenie dla nauczycieli.

Jak podkreślają przedstawiciele ministerstwa, najwyższe stawki wynagrodzenia zasadniczego dotyczą ok. 95 proc. etatów nauczycieli i będą wynosiły od 2 417 zł do 3 317 zł.

Kwietniowe podwyżki to część planu podwyższenia wynagrodzeń nauczycieli o ok. 15,8 proc. w ciągu trzech lat. Kolejna podwyżka zostanie wprowadzona w styczniu 2019 roku, a trzecia – w styczniu 2020 roku.

Wysokość średniego wynagrodzenia nauczycieli (stan na 1 kwietnia br):
dla nauczyciela stażysty – 2 900,20 zł (wzrost o 147,28 zł),
dla nauczyciela kontraktowego – 3 219,22 zł (wzrost o 163,48 zł),
dla nauczyciela mianowanego – 4 176,29 zł (wzrost o 212,09 zł),
dla nauczyciela dyplomowanego – 5 336,37 zł (wzrost o 271 zł).
* ponad 60% nauczycieli to nauczyciele dyplomowani

Nauczycielka spod Ostrowa nagrodzona przez minister edukacji

 

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 4
  8

  Mundurki im wprowadzić bo rewie mody urządzają a potem płaczą że to niby mało zarabiają za te parę godzin bo na stroje nie starcza ! W każdym banku , firmie obowiązują jakieś zasady. Przykład mają dawać!

  • 4
   1

   Niby student, ale dlaczego wieczny, to chyba jasne. Jakby to nawet było BRUTTO, to nikt inteligentny by się nie dziwił. To jest znacznie więcej niż brutto (bo w porównaniu z netto, to zostawię bez komentarza). Dlatego INTELIGENTNY nauczyciel się zdziwił, a WIECZNY student NIBY USIŁUJE wyjaśnić. Myśl dalej skąd te kwoty. Powodzenia. 😀 (Też nauczyciel)

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick