Podsumowanie tygodnia #18 „Ultrasukces” i konwojowa burza na szczycie władzy

0
Nieuważni kierowcy, transferowe hity ligi, zabytkowe auta, sukces w ultramaratonie oraz istna burza po przejeździe przez Ostrów "konwoju wstydu". Zapraszamy na Podsumowanie tygodnia!

Dzikie Bażanty lepsze od Wściekłych Cebul

Takie mecze to rzadkość. Dlatego naprawdę warto zobaczyć ten materiał z meczu piłki ręcznej dziennikarzy i nie tylko. Świetnie się bawiliśmy. Wy przy naszej relacji też powinniście!

>> Rewanż „Dzikich Bażantów”. Ostrów Wlkp. – Kalisz 1:1!

Gmina piętnuje kierowcę

Na niecodzienny pomysł wpadli przedstawiciele gminy Odolanów, którzy opublikowali w internecie zdjęcie samochodu zaparkowanego na dwóch miejscach parkingowych, apelując przy tym o rozwagę i postawienie się w sytuacji innych kierowców.

Fot. odolanow.pl

>> Zaparkował na dwóch miejscach. Zdjęcie samochodu trafiło na stronę urzędu

Rower miejski na Piaskach

Oddane zostały dwie stacje roweru miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Zlokalizowano je przy zalewie Piaski-Szczygliczka i na Kozim Borku. Władze miasta zapowiadają: „To nie koniec rowerów na ten rok”. O tym, gdzie i kiedy staną kolejne, przeczytacie w materiale poniżej.

>> Są dwie nowe stacje roweru miejskiego. Jeszcze we wrześniu powstaną cztery kolejne

Żołnierewicz transferowym hitem

Przyjście Przemysława Żołnierewicza do BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski zostało okrzyknięte jednym z hitów transferowych Energa Basket Ligi.

>> Pozyskanie Żołnierewicza transferowym hitem lata

Johnson na Łotwie

Nowy dom (tym razem poza Ostrowem) znalazł Aaron Johnson – jedna z najjaśniejszych gwiazd ostatniego sezonu ligi koszykówki. Amerykanin najbliższy sezon spędzi na Łotwie w BK Ventspils.

>> Johnson znalazł klub. Zagra na Łotwie

Dlaczego policja zamknęła Kolejową?

Spore poruszenie wywołało zamknięcie ulicy Kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie zablokowali wjazd od strony Wolności. Powód? Ograniczenie ruchu było podyktowane prowadzonym eksperymentem procesowym w związku z tragiczną śmiercią kobiety, która zginęła pod kołami śmieciarki.

>> Ulica Kolejowa zamknięta przez policję. Co się dzieje?

Kojce w schronisku w fatalnym stanie

Temat schroniska dla zwierząt w Wysocku Wielkim wraca jak bumerang co kilka tygodni. Wrócił także w minionym tygodniu w związku z przerdzewiałymi i dziurawymi kojcami, które stwarzają zagrożenie zarówno dla zwierząt, jak i dla pracowników.

>> Przerdzewiałe kojce głównym problemem schroniska

Podwójny konwój wstydu

Konwój wstydu, a więc kampania wymierzona przez Platformę Obywatelską przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, znów zawitała do Ostrowa Wielkopolskiego. Był to argument do zwołania konferencji prasowej. Jak się okazało, krytyka rządów PiS-u szybko przerodziła się w krytykę rządów obecnych władz Ostrowa. Temat wywołał ogromną burzę w komentarzach na wlkp24.info. Oba wątki tej sprawy znajdziecie poniżej.

>> Konwój wstydu „wstydzi się” też za Ostrów?
>> Konwoju wstydu ciąg dalszy. Jak na zarzuty odpowiadają władze Ostrowa i PiS?

Kubik 14. w ultramaratonie

Duży sukces osiągnął Krzysztof Kubik z Krotoszyna, który wziął udział w ultramaratonie kolarskim Bałtyk-Bieszczady TOUR. Trasa prowadziła ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych w Bieszczadach, a w rywalizacji wzięło udział prawie czterystu uczestników. Kubik zajął 14. miejsce.

O mieszkańcu Krotoszyna było głośno w minionym tygodniu z jeszcze jednego powodu. Postanowił bowiem wystąpić z szeregów Prawa i Sprawiedliwości po 10 latach przynależności do tej partii. Jak powiedział portalowi wlkp24.info, ta decyzja dojrzewała w nim od kilku miesięcy.

>> Wysokie miejsce Kubika w Bałtyk-Bieszczady TOUR

>> Krzysztof Kubik odszedł z PiS-u. „Nie ma co drzeć kotów z ludźmi, którzy się nie zmienią”

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia”

Sobota w całym kraju upłynęła pod znakiem Narodowego Czytania. W tym roku lekturą było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Czytających i słuchających tego dzieła nie brakowało m.in. w Ostrowie Wielkopolskim. Zobaczcie!

>> Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” w Ostrowie [ZDJĘCIA]

Zlot zabytkowych samochodów

Oldschoolowe auta budzą zachwyt nie tylko fanów motoryzacji. Tak było w niedzielę w Dobrzycy, gdzie odbył się 10. Pleszewsko-Dobrzycki Rajd Samochodów Zabytkowych. Zobaczcie galerię zdjęć na wlkp24.info. Link poniżej.

Fot. J. Pankowiak

>> Zlot samochodów zabytkowych w Dobrzycy [WIDEO, ZDJĘCIA]

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick