Podrażniona Ostrovia nokautuje AZS Włocławek [WIDEO]

Niedzielny mecz był rewanżem za spotkanie w pierwszej rundzie, w której także górą była Ostrovia. W listopadzie ostrowskie koszykarki wygrały we Włocławku 92:72. Mecz w hali przy ul. Waryńskiego był już jednostronnym widowiskiem, mimo że gospodynie bardzo długo wchodziły na swoje wysokie obroty.

Pierwsza kwarta wygrana 24:12 mogła budzić niepokój. Całkiem niepotrzebnie. Ostrowianki z każdą kolejną minutą powiększały przewagę, ostatecznie wygrywając 105:40. Trener Tomasz Główka mógł skorzystać z każdej swojej zawodniczki. Najwięcej punktów w niedzielę rzuciła Katarzyna Motyl – 21. Osiemnaście to dorobek Mariki Grzegorowskiej.

Sto procent racji. Ostrovii po zeszłotygodniowej porażce z Liderem Swarzędz nie może powinąć się noga. Myślące o grze w kolejnym etapie rozgrywek ostrowskie koszykarki drugi raz w sezonie musiały uznać wyższość zespołu ze Swarzędza.

Przed Ostrovią jeszcze dwa mecze sezonu zasadniczego. W najbliższą środę zaległe spotkanie z MUKS-em Poznań. Ostrowianki muszą zagrać tak jak w niedzielę z AZS-em Włocławek. Grzechy z meczu w Swarzędzu nie mogą się powtórzyć.