Piękny sen BM Slam Stali trwa w najlepsze! Wysokie zwycięstwo w Dąbrowie Górniczej

Wynik meczu otworzył Łukasz Majewski, który wykończył szybką kontrę, do tego był faulowany, wykorzystał rzut osobisty i Stal prowadziła 3:0. Gospodarze rozpoczęli bardzo agresywnie, co przekładało się jednak bardziej na ilość fauli, niż punktów – po niespełna 3 minutach nie trafili jeszcze do kosza, a mieli na koncie cztery przewinienia. Pierwszą kwartę ostrowianie wygrali 18-11, a pierwszą połowę 43:31. Przed zmianą stron na 100-procentowej skuteczności zagrał Szymon Szewczyk (2/2 za 1 pkt, 1/1 za 2 pkt., 3/3 za 3 pkt.). Ostrowianie bezbłędnie wykorzystywali rzuty osobiste i w przeciwieństwie do rywali trafiali za 3 punkty.

Bezradność gospodarzy przy rzutach zza linii 6,75 m już w pierwszej akcji po przerwie pokazał Piotr Pamuła, po jego próbie piłka nie doleciała nawet do obręczy. Z kolei kiedy w połowie 3. kwarty dąbrowianie zmniejszyli stratę do 7 punktów, natychmiast celną "trójką" odpowiedział Aaron Johnson. Rozgrywający Stali zaliczył kolejne udane zawody, wygrywał pojedynki jeden na jeden, notował też sporo strat, ale wszytko przykrywały efektowne asysty, którymi popisywał się dwunastokrotnie:

Na swoim dobrym poziomie zagrał najlepszy gracz lutego Polskiej Ligi Koszykówki, czyli karaibski center Shawn King, który od samego początku górował umiejętnościami i doświadczeniem nad młodym Jakubem Parzeńskim czy Bartłomiejem Wołoszynem. Pierwsze punkty w barwach nowego zespołu zdobył Mateusz Kostrzewski, przed nim jeszcze jednak dużo pracy, żeby wkomponować się w zespół.

W drugiej połowie Stal nadal grała konsekwentnie, momentami efektownie, dzięki czemu jeszcze powiększyła przewagę wypracowaną w pierwszych 20 minutach. Ekipa Rajkovića wygrała po raz 7 z rzędu, 15 w sezonie, a co najważniejsze, ograła bezpośredniego rywala o miejsce w pierwszej czwórce przed fazą play off.

MKS Dąbrowa Górnicza – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 61-78 (11-18) (20-25) (20-17) (10-18)