Pawlicki podsumował kampanię. Kto będzie jego zastępcą?

1
- To była agresywna kampania, szczególnie w jej ostatnich dniach, ale nie byłem pewny zwycięstwa w pierwszej turze – mówił podczas spotkania z dziennikarzami Adam Pawlicki. Burmistrz Jarocina wraz ze swoim sztabem podsumował ostatnie tygodnie pracy, przedstawił też plany na kolejne lata. Zastępcą Pawlickiego zostanie Robert Kaźmierczak, prawdopodobnie ze swoim stanowiskiem pożegna się Witosław Gibasiewicz.

Ostatnie dni kampanii burmistrz Jarocina, wówczas jeszcze kandydat spędzi w salach sądowych w Kaliszu, potem w Łodzi. Cztery sprawy wygrał, jedną przegrał, podawane przez siebie nieprawdziwe informacje musi więc sprostować.

Adam Pawlicki wygrał wybory w I turze uzyskując prawie 54 procent głosów, druga była Katarzyna Szymkowiak, trzeci Zbigniew Surdukowski a czwarty Krzysztof Woelke. Jak przyznał zwycięzca nie był pewny wygranej w pierwszej turze.

Nowy, stary burmistrz nie zapowiada rewolucji, jaką przeprowadził cztery lata temu. Nie będzie dalszego przekształcania placówek oświatowych, będzie za to więcej inwestycji poprawiających jakość życia mieszkańców. Drugim zastępcą Pawlickiego będzie nadal Robert Kaźmierczak. Jeżeli do sejmiku województwa dostanie się Witosław Gibasiewicz, jego miejsce w gabinecie pierwszego zastępcy zajmie prawdopodobnie jeden z prezesów miejskich spółek.

Większość mandatów w radzie miasta uzyskało ugrupowanie Pawlickiego – Ziemia Jarocińska, ale w szeregach radnych pojawi się także 6 rajców Katarzyny Szymkowiak w tym dwie debiutantki – Anna Iwicka i Anna Regulska. Do rady wróci także Jerzy Walczak, główny pozaratuszowy krytyk polityki Pawlickiego.

W radzie powiatu najwięcej mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Nowym starotą prawdopodobnie zostanie Lidia Czechak, była radna miejska a także wicedyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Pani Czechak to naturalny kandydat na starostę jako lider zwycięskiego ugrupowania. Czy będzie dobrym starostą to zależy kogo wybierze jako koalicjanta. Zjednoczona Prawica lub Totalna Opozycja.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick