Drugi medal Wykroty. Ostrowianin mistrzem Polski na 200 m!

2
Patryk Wykrota wraca z mistrzostw Polski w Raciborzu z dwoma medalami. Wczoraj wywalczył ze sztafetą 4x100 metrów srebro, dzisiaj okazał się najszybszy w finale na 200 metrów. To drugie mistrzostwo Wykroty w tym roku. W lutym w Toruniu został mistrzem kraju w hali. Ostrowianin jest w doskonałej formie przed mistrzostwami Europy w Boras, które już za dwa tygodnie. W środę złoto w skoku w dal wywalczyła Natalia Benedykcińska, zatem KS Stal LA wraca do Ostrowa z trzema medalami.

Już eliminacje, w których miałem drugi czas pokazały, że o złoto nie będzie łatwo. W finale wygrałem praktycznie rzutem na taśmę. Czułem w nogach wczorajsze eliminacje oraz sztafetę 4×100 m, z którą wywalczyliśmy srebrne medale – mówił po finale Patryk Wykrota, dwukrotny mistrz Polski na 200 m – na stadionie i w hali.

Mocne pierwsze sto metrów Patryka, bałem się w pewnym momencie, że aż za mocne. Bardzo wysoki poziom sprinterów jest w tym roku. Patryk nie był dzisiaj optymalnie dysponowany, więc tym bardziej cieszy zwycięstwo – dodał Michał Walczak, trener KS Stal LA.

We wtorek największą sensację sprawili sprinterzy w sztafecie 4×100 m w składzie: Patryk Wykrota, Piotr Stempniak, Michał Tłuczyński i Robert Gaweł. Ostrowianie wywalczyli srebrne medale, przegrywając złoto o siedem setnych sekundy. – Liczyliśmy na miejsce w pierwszej ósemce. Nikt nie jednak nie spodziewał się takiego biegu, tym bardziej że jeszcze tydzień temu kontuzji nabawił się Michał. Pokazał jednak wielki charakter, dając bardzo dobrą zmianę – zakończył Michał Walczak.