Patryk się obudził! Trwa walka o pełne odzyskanie krążenia

1
Fot. siepomaga.pl
Dobre wieści napływają ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Patryk Jarczak, który walczy o życie po tym jak w trakcie wakacyjnego pobytu w tym kraju zdiagnozowano u niego zapalenie opon mózgowych na skutek sepsy meningokokowej. 18-latek odzyskał przytomność, ale walka o jego życie nadal trwa.

18-letni Patryk Jarczak, który wraz z rodziną poleciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich na wakacje, walczy o życie. W środę (30 stycznia) pisaliśmy o zbiórce pieniędzy, która wystartowała, by z zebranych pieniędzy pokryć koszty leczenia. W czwartek otrzymaliśmy informację, że chłopiec się wybudził.

– Potwierdzamy, że Patryk odzyskał przytomność. Jego stan jest stabilny. Teraz priorytetem jest odzyskanie pełnego krążenia w kończynach – mówi portalowi wlkp24.info rodzina. Stan chłopca jest na tyle poważny, że wdała się martwica i pojawiło się widmo amputacji rąk i nóg.

Informacja o tym, że Patryk Jarczak potrzebuje pomocy finansowej, bo rodzina nie jest w stanie udźwignąć gigantycznych kosztów leczenia, rozeszła się po internecie w błyskawicznym tempie. W dobę zebrano ponad 150 tys. zł. O zbiórce informowały nie tylko media, ale także celebryci, blogerzy, vlogerzy i wielu innych twórców internetowych, którzy udostępniali informacje o 18-latku w swoich kanałach społecznościowych. – Na razie pieniądze są zbierane bez górnego limitu. To znaczy, że nie ma kwoty, po uzbieraniu której zbiórka przestanie być aktywna. Wszystkie pieniądze będą przeznaczone w pierwszym etapie na leczenie Patryka, ale jeśli część tej kwoty nie zostanie wykorzystana na ten cel, pozostanie w Fundacji „Siepomaga” i zostanie rozdysponowana na innych chorych – dodaje krewny. Wspierając Patryka, możemy jednocześnie pomóc wielu innym osobom, które również potrzebują pieniędzy na sfinansowanie leczenia.

Pieniądze na leczenia Patryka można wpłacać na stronie siepomaga.pl pod tym linkiem.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick