Patryk Jarczak po kolejnych zabiegach. Oddycha bez aparatury

11
Mamy najnowsze informacje dotyczące stanu zdrowia 18-letniego Patryka Jarczaka z Przygodzic, który podczas pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zachorował na sepsę meningokokową. Za chłopakiem kolejne zabiegi, ale jego stan poprawia się. Odłączono także aparaturę wsmogającą oddychanie Patryka.

Patryk wciąż przebywa w Klinice Transplantologii i Chirurgii Ogólnej w Bydgoszczy. Niestety, sepsa bardzo wyniszczyła jego organizm. Lekarze musieli amputować obie nogi poniżej kolan oraz część opuszków palców u dłoni. Stan chłopaka poprawia się, powoli wraca do siebie. – W poniedziałek odbył się zabieg rekonstrukcji palców i przeszczep skóry. Wszystko w porządku. Patryka odłączono już od aparatury wspomagającej oddychanie – poinformował portal wlkp24.info przyjaciel rodziny.

Jak wiemy, część opuszków trzeba było amputować, a część udało się uratować. Stan Patryka jest dobry, stabilny, funkcje życiowe są w normie.

Na stronie siepomaga.pl wciąż trwa zbiórka pieniędzy na leczenie Patryka. – Te 500 tysięcy złotych, które chcemy zebrać za pomocą zbiórki, mają zostać przeznaczone na protezy nóg dla Patryka. Nie wiemy jeszcze, jaki będzie ostateczny koszt, wszystko okaże się z czasem – dodaje przyjaciel rodziny.

LINK DO ZBIÓRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. To jest straszne, że w wieku 18 lat stało się coś takiego… Wolontariusze nadal będą robić wszystko, by pomóc zbierać pieniądze. Życzymy powodzenia, dasz radę, wierzymy w ciebie wszyscy i bardzo się cieszymy, że twój stan zdrowia się poprawia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick