Park Gorzeńskiego w Jarocinie urośnie w oczach

1
Fot. jarocin.pl
Park w Jarocinie zmienił nazwę. Wrócono do tej przedwojennej, czyli im. majora Zbigniewa hrabiego Ostroróg-Gorześkiego. To wstęp do rewitalizacji parku, a przed samorządem kolejne jej etapy. Zadzieje się sporo, a zakończenie prac planowane jest na połowę lutego.

Zmiana nazwy to początek procesu rewitalizacji. – Chcemy, aby to miejsce stało się kolejnym ważnym punktem, świadczącym o przywiązaniu i czci z jaką jarociniacy podchodzą do bohaterów Powstania Wielkopolskiego – podkreśla burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Teraz czas na kolejne etapy rewitalizacji parku. Obszar podwoi swoją powierzchnię. W ciągu zbliżających się tygodni powstaną nowe alejki, ławki oraz oświetlenie. Najważniejszym elementem będą panele informacyjno-edukacyjne, które przybliżą spacerowiczom historię tego miejsca i udział mieszkańców Jarocina w Powstaniu Wielkopolskim.

Finał tych prac zaplanowany został  na 100. rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego, czyli 16 lutego. Dzień wcześniej przypada 150. rocznica urodzin patrona tego miejsca – Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego.

27 grudnia 2018 roku, czyli w 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w parku przy pomniku zakopano okolicznościową urnę z ziemią z pól bitewnych, na których krew przelali bohaterowie Jarocińskich Latających Kompanii.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick