Ostrzeszów. W czwartek akcja „Zapnij pasy”

0
Jutro na terenie całego kraju, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczną akcję pod nazwą "Pasy". W działaniach wezmą udział także ostrzeszowscy policjanci.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na obowiązek zapinania pasów przez kierowcę oraz pasażerów znajdujących się w samochodzie oraz stosowania fotelików ochronnych służących do przewożenia dzieci.

Policjanci będą informować i przestrzegać, że pozytywne skutki zapinania pasów oraz odpowiedniego przewożenia dzieci są udowodnione przez naukowców oraz różnego rodzaju testy. W razie wypadku drogowego, człowiek niezapięty w pasy zwiększa swoją wagę do nawet 2,5 tony. Pasy bezpieczeństwa chronią przez doznaniem bardzo poważnych urazów w razie wypadku. Urazy te często bywają śmiertelne dla człowieka lub doprowadzają do jego kalectwa.

Podczas akcji, policjanci będą także pouczać kierowców, że dziecko poniżej 150cm wzrostu musi podróżować w specjalnym foteliku lub urządzeniu przytrzymującym. Zabronione jest też przewożenie dziecka na przednim siedzeniu, tyłem do kierunku jazdy.

Oczywiście są wyjątki, kiedy pasy bezpieczeństwa nie muszą obowiązywać. Dotyczą one m.in. kobiety w zaawansowanej ciąży, taksówkarza przewożącego pasażera, zespołu medycznego w czasie udzielania pomocy, osoby niepełnosprawnej, czy instruktora lub egzaminatora nauki jazdy.

Wybierz życie – zapnij pasy!

Źródło: KPP Ostrzeszów

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.