Ostrzeszów – dyskusja o kulturze

0
- Z przykrością stwierdzam, że dział kultura w naszym mieście nie istnieje, a rozrywka to nie to samo, co kultura – pisał niedawno artysta malarz Szymon Chwalisz w liście otwartym do mieszkańców Ostrzeszowa. Wczoraj ostrzeszowscy artyści spotkali się z burmistrzem, bo porozmawiać o rozwiązaniu tego problemu.

Zarzewiem dyskusji na temat jakości kultury w Ostrzeszowie było ogłoszenie line-up’u Dni Ziemi Ostrzeszowskiej 2018.

Ostry internetowy komentarz właściciela agencji koncertowej Borówka Music – Bartka Borowicza oraz artysty malarza Szymona Chwalisza na temat doboru wykonawców wywołały dyskusję o kondycji ostrzeszowskiej kultury w ogóle i problemie promowania lokalnych twórców.

Bartek „Borówka” Borowicz zarzucił dyrekotrowi OCK-u brak zainteresowania twórczością ostrzeszowskich artystów. Jego głos poparł Szymon Chwalisz. Najpierw była wymiana opinii w internecie, teraz  – spotkanie twarzą w twarz, na które zapraszał burmistrz. Generalnie chodziło o to, że ostrzeszowscy artyści chcą mieć więcej możliwości do pochwalenia się efektami swojej pracy. Na spotkanie nie został zaproszony dyrektor OCK-u. Jakie mają plany i do jakich wniosków doszli twórcy? O tym w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick