Ostrzeszów. Dwa napady w biały dzień [AKTUALIZACJE]

4
W Ostrzeszowie doszło w piątek do dwóch napaści, w obu przypadkach scenariusz był podobny. Złodzieje podbiegali do swoich "ofiar", siłą wyrywając im torebki i przewracając na ziemię.

– Policjanci są w trakcie ustalania sprawców tych zuchwałych napadów, które rozegrały się w różnych odstępach czasu – mówi st. sierż. Agnieszka Szołdra, oficer prasowy Komendy Powiatowej w Ostrzeszowie. Dla dobra prowadzonego postępowania funkcjonariusze nie chcą zdradzać więcej szczegółów.

Wiadomo, że do pierwszego napadu doszło ok. godz. 10.00 w okolicach ostrzeszowskiego klasztorku. Cztery godziny później zaatakowano kolejną kobietę, tym razem w pobliżu tzw. przejścia podziemnego pod krajową „11”. Można przypuszczać, że do obu zdarzeń przyczyniły się te same osoby.

AKTUALIZACJA – 23.56

Policja zatrzymała sprawców. To dwaj mieszkańcy Ostrzeszowa w wieku 15 i 18 lat. Przyznali się do winy. Wobec starszego zastosowano nadzór prokuratora, a w stosunku do młodszego policja wykonała czynności na miejscu zatrzymania.

AKTUALIZACJA – 19 listopada

Jeden ze sprawców został aresztowany, a drugi trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

4 KOMENTARZE

  1. 4
    2

    No kurde,co się dzieje w tej mojej mieścinie spokojnej. Przecież to jest szok.Nie mówię wieczorem ,bo coś podobnego przeszłam ale w biały dzień?Strach normalnie ruszyć się z domu,a każdy ma potrzebę wyjścia.No ale fakt ,policji to już dawno na patrolach nie widziałam.Ani pieszych ani w samochodach.Moze już w komendzie nikogo nie ma?

    • Opluć łatwo. A co teraz Pani napisze po tak szybkim zatrzymaniu sprawców? Czy uważa Pani, że zwyrodnialcy zaatakowaliby starszą osobę widząc patrol Policji???

  2. Brawo Policja !!! Czasami nie jest możliwe zapewnienie porządku by panował wszędzie, ale cieszę się że sprawcy tak bestialskiego czynu jak używanie przemocy i kradzież torebek starszym osobom zostali tak szybko ustaleni i zatrzymani.

  3. Tylko przedłużona policyjna pałka zaprowadzi porządek,i poprawi trzezwe myślenie tych młodocianych juz tak potwornie zdemoralizowanych gówniarzy.Tylko pała i wąskie drzwi.Lać do wiwatu.Panowie policjanci,częściej używac pałę i nie mieć litośći dla takich gnoi,co ostatnie pieniądze starym schorowanym ludziom zabierają.Dzięki za tak szybkie złapanie przestępców.BRAVO.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick