Ostrzeszów. Dodatkowe pieniądze dla pracodawców

1
Sytuacja na ostrzeszowskim rynku pracy jest podobna do tej w całej Polsce. Bezrobocie spadło tak bardzo, że przedsiębiorcy szukają pracowników wśród obcokrajowców, zwłaszcza tych zza wschodniej granicy. Z drugiej strony oferty pracy są coraz bardziej różnorodne, a pracodawcy mogą ubiegać się o dodatkowe dofinansowania.

Ofert coraz więcej, bezrobotnych coraz mniej. – Rynek pracy zmienił także u nas – przyznaje dyrektor ostrzeszowskiego urzędu pracy, Ewa Rycerska.

 

Pracodawcy poszukują np. ludzi do administracji, sporo jest też ofert dla kobiet. Ale chętnych, by z nich skorzystać – niewielu. W całym powiecie ostrzeszowskim bezrobotnych jest około 1100 osób. – Dlatego coraz więcej pracodawców, zwłaszcza z wiodących w regionie branż, zgłasza się do urzędu pracy, by zatrudnić cudzoziemców – dodaje Magdalena Kozłowska.

Z danych wynika, że na terenie powiatu ostrzeszowskiego pracuje już około 6 tysięcy cudzoziemców, głównie z Ukrainy. Potwierdza to jeden z przedsiębiorców – Kamil Wawrzyniak. W tej kwestii zatrudniania cudzoziemców zmieniły się przepisy, mimo niskiego bezrobocia pośredniaki pracy mają sporo. Są też nowe dofinansowania dla przedsiębiorców. Wkrótce ostrzeszowski urząd pracy ogłosi tez nabór wniosków o refundację wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy. Pieniądze z dofinansowania muszą być przeznaczone na sprzęt i narzędzia niezbędne do wykonywania pracy na nowo utworzonym stanowisku.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.