Ostrowianie stratni w miejskim projekcie. Jest szansa na odzyskanie pieniędzy

2
Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego, którzy zainwestowali pieniądze w miejski projekt dofinansowania instalacji odnawialnych źródeł energii mogą odzyskać środki. Urząd Miasta właśnie opublikował komunikat, który może okazać się pokrzepiający dla wszystkich, którzy „utopili” w projekcie nawet 120 złotych.

Przypomnijmy. Kilka tygodni temu mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogli starać się o dofinansowanie z miasta na instalację OZE czyli odnawialnych źródeł energii przy swoich domostwach. Urząd miał pozyskać pulę środków zewnętrznych i przekazać ostrowianom, ale ci musieli najpierw wyłożyć 120 złotych na specjalne audyty komisji i analizę czy przy ich posesjach możliwe jest wykonanie instalacji.

Szkopuł w tym, że samorząd nie pozyskał obiecanej mieszkańcom dotacji. Prezydent miasta Beata Klimek winą za niedopilnowanie projektu obarczyła swojego pierwszego zastępcę – Jakuba Szczurka. Ten poniósł konsekwencje, o których pisaliśmy na naszym portalu.

Czytaj więcej: http://wlkp24.info/jakub-szczurek-zwolniony-beata-klimek-od-pracownikow-oczekuje-zaangazowania/

W mieście zawrzało. Prezydent zapewniała i podtrzymuje do dziś, że urzędnicy będą dalej starać się o dofinansowanie na OZE i przy kolejnym konkursie miasto wystartuje. Póki co pozostaje pytanie co z pieniędzmi, które mieszkańcy wyłożyli? Chodzi o kwotę 120 zł wpłaconą przez każdego wnioskującego.

Dziś miasto odpowiada – oddamy pieniądze. Biuro Prasowe opublikowało komunikat, w którym informuje w jaki sposób ubiegać się o zwrot. Jego treść w pełni publikujemy poniżej.

K  O  M  U  N  I  K  A  T
Nawiązując do informacji z lutego br. o braku pozytywnej oceny formalnej wniosku „Wytwarzanie i dystrybucja energii ze źródeł odnawialnych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski”, przygotowanego we współpracy z mieszkańcami – pragniemy uprzejmie poinformować, że: mając na względzie zaangażowanie ostrowian i poniesiony przez nich koszt w wysokości 120 zł, prezydent miasta po dokonaniu analizy prawnej podjęła decyzję o umożliwieniu ubiegania się  o zwrot tej kwoty.
Dlatego mieszkańcy biorący udział w ww. przedsięwzięciu otrzymają pocztą wzór wniosku, który umożliwi im odzyskanie wcześniej wpłaconych pieniędzy. Podpisany wniosek będą mogli składać osobiście od 3 do 27 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim (pokój nr 226, II piętro) lub korespondencyjnie pod adres Urzędu Miejskiego (al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski).
Jednocześnie informujemy, że gdy tylko pojawi się kolejna możliwość aplikowania o fundusze zewnętrzne na wytwarzanie i dystrybucję energii ze źródeł odnawialnych, Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski niezwłocznie przystąpi do ponownego ubiegania się o pozyskanie dofinansowania na ten cel.
Biuro Prasowe
Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick