DK25 do poprawki. Wykonawca popełnił błąd?

7
Fragment ostrowskiej drogi krajowa nr 25 do poprawki? Wszystko wskazuje na to, że kierowcy poruszający się jedną z najbardziej ruchliwych tras w Ostrowie Wielkopolskim muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami i kolejnymi korkami.

Od dziś ruszają prace remontowe związane z wymianą nawierzchni na odcinku drogi krajowej nr 25 od skrzyżowania z ulicą Kaliską oraz Olsztyńską aż do węzła drogowego S11/DK25 „Ostrów Wschód”, czyli do zjazdu w kierunku Poznania tuż za galerią „Ostrovia”. Prace będą polegać na całkowitym usunięciu niespełna dwuletniej nawierzchni i wylaniu nowego asfaltu.

Całe zamieszanie spowodowane jest tym, że na nawierzchni na „dwupasmówce”, która była wykonana w ramach budowy drugiego etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego od 2014 roku zaczynają pojawiać się tzw. koleiny. Te zauważono podczas rutynowej kontroli już w roku 2016. – Nieprawidłowości zostały zauważone przez GDDKiA podczas rutynowych badań kontrolnych, po których nastąpiła przyjęta od lat procedura pogłębionych badań specjalistycznych i opracowania najwłaściwszej technologii naprawy – wyjaśnia Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA jako zarządca DK25 korzysta z gwarancji jakości udzielonej przez wykonawcę robót, firmę Mota Engil. Wykonawca w całości pokryje koszty remontu, a właściwie – poprawki. – Ustalono przyczynę, określono zakres i sposób naprawy gwarancyjnej oraz postanowiono, iż Wykonawca przystąpi do robót po oddaniu do ruchu obwodnicy w ciągu S11 oraz ukończeniu remontów w Ostrowie aby zminimalizować uciążliwości związane z utrudnieniami – dodaje Cieślak. Nie jest znany dokładny czas przebudowy drogi, ale może on potrwać od kilkunastu dni do kilku tygodni.

W związku z prowadzonymi pracami, w ciągu od „krzyżowki” z ulicą Kaliską aż do wspomnianego węzła obwodnicy za galerią handlową ruch będzie odbywał jednym pasem w obu kierunkach, a wymiana nawierzchni prowadzona będzie  na drugim pasie. Za przebudowę i utrudnienia wykonawca robót na DK25 przeprasza i prosi o wyrozumiałość.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. 4
    2

    Niestety ale oznakowanie poziome jest idealnym materiałem na większy reportaż. Pasy do włączania się na obwodnice są równocześnie pasami zjazdowymi (strzałka w prawo) – może tu dojść do kuriozalnej sytuacji kiedy zjeżdżający z obwodnicy uderzy w tył pojazdu włączającego się do ruchu – brak nawet w tych miejscach znaku ustąp pierwszeństwa!!! po drugie rondo w Przygodzicach nie daje możliwości powrotu na obwodnicę a jedynie wjazd na kierunek Przygodzice. Osoba szczerze starająca się przestrzegać przepisów może mieć niezły mętlik, a policja jak zwykle może jedynie dolać oliwy do ognia i karać mandatami. Postaram się udokumentować te miejsca -skonfrontowałem je z dobrze znanymi przepisami o ruchu drogowym i jest rozbieżność!!!!

  2. Do kilku tygodni. ? … nie komentuje … w na zachodzie trwa położenie nowej nawierzchni dwupasmowej weekend na odcinku kilku km a tutaj kilka tygodni ? Śmiech na sali … mało tego … przed chwilą jechałem zero oznaczenia o robotach i co ? Luźna kupa asfaltu na ulicy na prawym pasie … w oastniej chwili jest zauważalna a mało tego brak światła … i zerwane asfalt … dramat ….

  3. Warto zastanowić się czy nie należy poprawić tych krzywych pasów, droga idzie prosto nagle przed skrzyżowaniem z galerią ma lekkie odbicie, bardzo niebezpieczne, droga od miasta jest zrobiona prawidłowo, dlaczego taka fuszerka projektanta?

  4. Mnie zastanawia kwestia dobudowanego łącznika pomiędzy Wylotowa a obwodnica. Brak oświetlenia.Zjezdzajac pierwszy raz z obwodnicy późno w nocy musiałem bardzo uważać bo dojazd krety z górki i bardzo ciemno .Jeżeli jeszcze ruch samochodowy mogę zrozumieć to miał fantazję wykonawca planuja tam chodnik i ścieżkę.Przeciez tam nic nie widać. Ciężko był założyć pare lamp od strony chodnika.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.