Ostrów. Wiemy, kiedy otworzą lodowisko. Dlaczego nie nastąpiło to na początku listopada?

2
Ciepły listopad i końcówka października popsuły plany zarządcy lodowiska w Ostrowie Wielkopolskim. Pomysł, by otworzyć je wraz z początkiem miesiąca upadł, ponieważ było zbyt ciepło. Kiedy więc po raz pierwszy w tym sezonie będziemy mogli się poślizgać?

Z powodu zbyt wysokich temperatur, jak na tę porę roku, lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim nadal jest nieczynne. Miało zostać otwarte z początkiem listopada, ale plan nie wypalił. – Termin jego otwarcia jest związany z warunkami pogodowymi. Przy tych temperaturach nie utrzymalibyśmy tafli w należytym stanie, żeby można z niej było komfortowo korzystać. Aby można było zadbać o jej dobry stan, średnia temperatura musi oscylować w granicach 5 stopni Celsjusza – mówi Karol Nawrot ze spółki CRK Zieleń i Rekreacja (dawniej Miejski Zakład Zieleni w Ostrowie Wielkopolskim).

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Fani łyżew będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość, chociaż otwarcie sezonu – mimo nadal niekorzystnej pogody – ciągle planowane jest wcześniej niż miało to miejsce w ubiegłym roku. Myślę, że nastąpi to w ostatnim tygodniu listopada. Być może 23 lub 24, a więc w ostatni weekend tego miesiąca – dodaje. W ubiegłym roku z lodowiska można było korzystać od 6 grudnia, kiedy nastąpiło jego oficjalne otwarcie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Super, bo do Kalisza jednak trochę daleko z Krotoszyna. Co do pogody to nic nie poradzimy, kończy się właśnie najcieplejszy rok w historii pomiarów.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick