Ostrów. Śmiertelne potrącenie rowerzysty [ZDJĘCIA]

14
Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu ulic Grabowskiej i Pruślińskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Doszło tam do potrącenia rowerzysty. Niestety, mężczyzna zmarł. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Ofiarą tragicznego zdarzenia jest około 65 letni mężczyzna. Policja pod nadzorem prokuratora będzie wyjaśniać okoliczności tego wypadku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 14
  2

  Niestety, ale kierowcy ignorują pieszych, zamiast zwolnić na pasach dodają gazu. Tutaj dawno powinny być światła zrobione, albo częstsze patrole policji. W mieście bardziej uważają, a na przedmieściach ciężko przejść nawet po pasach. Żal człowieka, w taki sposób umrzeć, brak słów.

  • 9
   3

   Zal tez zyjacego bo nie znamy faktow a bedac w odwiedzinach w Ostrowie wiem jak ludzie ochoczo wychodza pod kola. Jestem za dwoma kolkami i pieszymi wycieczkami ale wszyscy jestesmy uczestnikami ruchu drogowego a traumy zostaja zarowno w domu ofiar jak i sprawcow.

 2. 22
  3

  Ot, mała ciekawostka… polecam się zapoznać, by było bezpieczniej.
  Art. 14. o ruchu drog.
  Zabronione zachowania pieszego
  Zabrania się:
  1)
  wchodzenia na jezdnię:
  a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
  b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
  2)
  przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
  3)
  zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
  4)
  przebiegania przez jezdnię;
  5)
  chodzenia po torowisku;
  6)
  wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
  7)
  przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

 3. 20
  5

  To prawda…piesi często wchodzą na przejście bez zachowania ostrożności. Zwłaszcza rowerzyści skracają sobie drogę poprzez wjazd na przejście nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego

 4. 10
  3

  ej stefan….co musisz w tym miejscu wymuszać? co to droga szybkiego ruchu jest czy co? czesto tam jezdze i nie rżnij glupot….łazicie i jezdzicie na rowerach jak pokraki a potem pretensje..mandaty dla pieszych i rowerzystów takie jak dla kierowców pojazdów zmotoryzowanych…wtedy porozmawiamy o kulturze na drogach i chodnikach ciulu!

  • Tylko po co kierowca wycofał do tyłu skoro widział co się stało z poszkodowanym. I najlepiej obwiniać rowerzystę bo się co nie zna naprawdę tylko z wypowiedzi że pijaczyna. Najlepiej zrobić tak samo jak z rowerzysta który zginął w daniszynie pod koniec czerwca.

 5. 6
  1

  czesto bywa tak ze rowerzysta zjezdzajac z chodnika nawet nie spojrzy czy cos jedzie i buch na jezdnie wprost pod auto ..a potem oczywiscie wina kierowcy bo nie zachowal ostroznosci

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick