Ostrovia z porażką. Nieudane wyjazdy Centry i LKS-u

Dla Ostrovii mecz z Sokołem Pniewy był bardzo ważny. Biało-czerwoni liczyli na zdobycie kompletu punktów, który poprawiłby sytuację zespołu w czwartoligowej tabeli. Tak się jednak nie stało. W 27 minucie goście objęli prowadzenie po uderzeniu Bartosza Kostrzyńskiego. Kolejne gole padły w II części. Zanim jednak kibice oglądali bramki, zobaczyliśmy czerwoną kartkę dla zawodnika gospodarzy. W 63 minucie po zakończonej akcji Mateusz Ziemiański zupełnie niepotrzebnie odepchnął bramkarza rywali. Za to zagranie zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Musiał więc opuścić boisko, natomiast gospodarze grali w dziesiątkę.

Pomimo braku jednego zawodnika ostrowianie zdołali odrobić straty. W 75 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym uderzeniem głową popisał się Łukasz Wiącek. Niestety, radość w ekipie Ostrovii nie trwała za długo. 120 sekund później goście przeprowadzili szybką akcję. Futbolówka wpadła pod nogi Dominika Rusinka, który uderzeniem zza linii pola karnego zdobył drugiego gola. W kolejnych fragmentach bramek już nie było. Sokół wygrał więc w Ostrowie Wielkopolskim 2:1.

Wyjazdowe niepowodzenie zanotowała ostrowska Centra, która grała w Opatówku. Podopieczni Mariusza Posadzego objęli prowadzenie w 23 minucie po strzale Miłosza Nowickiego. Niestety, w kolejnych fragmentach lepiej wypadli gospodarze. Zespół Ks-u zdobył cztery gole, wygrywając ostatecznie 4:2.

Na boisku lidera, Lubuszanina Trzcianka wystąpił dzisiaj zespół LKS-u Gołuchów. Goście stoczyli ciekawe widowisko z najlepszym czwartoligowcem. Przegrali jednak 0:1. Kompletu punktów nie zdobyła dzisiaj Pogoń Nowe Skalmierzyce, która u siebie zremisowała 1:1 z Wartą Międzychód.

W czwartoligowej tabeli z dorobkiem 34 punktów przewodzi Lubuszanin Trzcianka. Ostrowska Centra po dzisiejszym niepowodzeniu ma na koncie 28 punktów i jest na czwartej pozycji. Piątek miejsce z 26 punktami zajmuje Pogoń Nowe Skalmierzyce, natomiast Ostrovia ze skromnym dorobkiem 17 punktów jest na odległej 15 pozycji.