„Orkan Marcin” nie przyjdzie. Ale wichura już tak [OSTRZEŻENIE]

1
Uspokajamy – orkan nie przejdzie w weekend nad Wielkopolską. Takie informacje pojawiają się w lokalnych mediach i mowa o „orkanie Marcinie”. To zjawisko pogodowe charakteryzuje się określoną intensywnością wiatru. Nie mniej w weekend znów warto przygotować siebie i swoje domostwa na bardzo silne porywy wiatru.

Od piątku do niedzieli będzie wiało – to pewne. Województwo wielkopolskie znów nawiedzą silne porywy wiatru z prędkością od 75 do nawet 110 km/h. Największe podmuchy są przewidywane z soboty na niedzielę. Przypomnijmy, że podczas ostatnia wichura nad naszym regionem przeszła w pierwszej dekadzie października. Nie obyło się bez poważnych strat, a nasilenie wiatru było dokładnie takie, jakie prognozowane jest na nadchodzący weekend.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnymi wiatrami w kilku województwach: wielkopolskim, śląskim, lubuskim, małopolskim. Wiatr ma przesuwać się na północ i w sobotę popołudniu dotrzeć na Pomorze. Już teraz trzeba pamiętać o zabezpieczeniu pokryć dachowych czy przeparkowaniu pojazdów spod drzew. Trzeba też liczyć się z ewentualnymi awariami linii energetycznych.

Wiele portali internetowych podaje, że będziemy mieć do czynienia z „orkanem Marcinem”. Nic bardziej mylnego. Zjawisko orkanu to silny wiatr w porywach minimum 119 km/h. Do takiej sytuacji w naszym regionie w najbliższych dniach prawdopodobnie więc nie dojdzie.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 5
    1

    Pani Paulino – proszę się dokształcić z języka polskiego! „…mowa o „orkanie Marcinie” – powinno być „mowa o orkanie Marcin”, „Nie mniej w weekend…” – wyrażenie „niemniej” piszemy łącznie, a sformułowanie „…podczas ostatnia wichura nad naszym regionem przeszła…” jest po prostu niechlujstwem.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.