Opatówek. Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

2
Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim, policjanci z Zarządu w Poznaniu CBŚP wspólnie z KMP w Koninie i Wielkopolskim Urzędem Celno-Skarbowego, zlikwidowali fabrykę nielegalnych papierosów. Znajdowała się ona w Opatówku niedaleko Kalisza.

Zabezpieczono kompletną i działającą linię technologiczną do produkcji papierosów, kilkaset tysięcy wyprodukowanych papierosów, ponad 2 tony tytoniu oraz inne wymagane do nielegalnej produkcji komponenty w postaci: bibuły papierosowej, filtrów papierosowych, taśm do produkcji ustnika papierosowego i kleju.

Policjanci w Koninie zatrzymali 53-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie grupą przestępczą. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania oraz samochodu znaleziono i zabezpieczono niemal 500 tysięcy sztuk papierosów i ponad pół tony tytoniu – Kierującemu procederem, karanemu już uprzednio 53 latkowi zarzucono, kierowanie grupą mającą na celu popełnianie przestępstw i zaniechanie odprowadzania podatku od produkcji w wyniku czego Skarb Państwa poniósł szkodę w wysokości ponad 3 milionów złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono należący do podejrzanego samochód marki Porsche wartości 170 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w różnej walucie wartości 10 tysięcy złotych – informuje Maciej Meler z Prokuratury w Ostrowie.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni decyzją Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim  zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Kierującemu nielegalnym procederem grozi do 10 lat, a pozostałym do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: CBŚP Poznań

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 3
    3

    Takie papierosy powinny być specjalnie obanderolowane i sprzedane w wyznaczonych miejscach np. przy US a nie niszczone . Straty 3 bańki a oni zabezpieczyli auto i to co miał w portfelu. Pod namiotem chyba nie spał a maszyny ..cała linia ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick