Opamiętajmy się! Zatrważające wskaźniki smogowe

20
Stężenie pyłków PM10 na poziomie 617 budzi niepokój. Tak było w poniedziałek około godziny 21:00 na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Niestety pogoda nie pomaga w oczyszczeniu powietrza, którym oddychamy. Niska temperatura i brak wietrznych dni powoduje, że smog unosi się nad miastem. Jest to efekt paleniem śmieci w naszych piecach. Najlepiej świadczy o tym fakt podwyższonych wyników pomiaru w godzinach wieczornych.

Najbardziej zanieczyszczone powietrze jest w okolicach ulicy Krotoszyńskiej, czyli miejscu gdzie jest największe skupisko domów jednorodzinnych. Niestety, w tym rejonie (SP 14) jest jedyne pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę nożną, gdzie trenują dzieciaki w różnym wieku.

W mieście zostało założonych kilka czujników. Co z tego, skoro dalej nic nie robimy w tym kierunku. Jeśli mówimy o aktywności fizycznej w takich warunkach, musimy się zastanowić czy to jest dobre rozwiązanie? Lepiej jakby nasze dzieci w takie dni zostały w domu i zastanowić się nad zakupem masek antysmogowych – mówi Wojciech Kornaszewski, radny Ostrowa Wielkopolskiego, najaktywniej walczący ze smogiem.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. 13
  248

  Kornaszewski daj zarobić to będzie ludzi stać na gazowe ogrzewanie a po drugie nie piszcie że smog jest ze śmieci tylko z każdego opału nawet z eko groszku

  • 9
   252

   Jak on może dać komukolwiek zarobić jak sam będąc na wczesnej emeryturze był na etacie dyrektora kanadyjskiej szkoły w Ostrowie, a teraz jako emeryt wygartuje kasę z publicznych pieniędzy za bycie radnym, bo z tego co pamiętam, to wywalczył sobie w komitywie z przewodniczącym RM Herwichem też emerytem i to wojskowym płatną posadę szefa jakiejś tam komisji.

 2. 7
  283

  To chyba Andrzej Kornaszewski absolwent wyższej uczelni w Słupsku na wydziale historii jest przodownikiem w walce ze smogiem w Ostrowie Wielkopolskim, a nie Wojciech. Poza tym co daje wydawanie pieniędzy na stacje monitorujące smog? Nic! Niech ktoś A. Kornaszewskiemu podpowie, że są już inne metody na zwalczanie tego problemu i niech nie pali świeczek pod siedzibą sądu w Ostrowie bo to też jest smród nie tylko w powietrzu. https://www.spidersweb.pl/2018/01/dron-smog-katowice.html

 3. 12
  2

  Najlepszy żart który ostatnio słyszałem to taryfa”ANTYSMOGOWA” która jest przeznaczona dla ogrzewajacych domy energią elektryczną.Taryfa ta okazuje się być w rzeczywistości droższa od G12W?

  • To prawda. Coś z tą taryfą nie wyszło i mam nadzieję, że kolejna poprawiona taryfa będzie już na serio tańsza.
   W marcu mają być wprowadzone poprawki do ustawy o termomodernizacji i rząd obiecuje wsparcie dla najuboższych mieszkańców objętych ubóstwem energetycznym. Planowane wsparcie ma być na poziomie 100%, ponieważ niektórych nie stać na jakiekolwiek dodatkowe wydatki. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. My szukamy kolejnych dofinansowań.

 4. 6
  1

  Wypowiada się radny Wojciech Kornaszewski, ratownik medyczny, ale zawsze się znajdzie kilku kretynow którzy muszą zaczepić Andrzeja Kornaszewskiego. Ma chłop kilku „sympatyków” ☺

  • 5
   1

   30 lat temu Ołobok był jednym wielki ściekiem. To się na szczęście zmieniło czego nie można powiedzieć o powietrzu w Ostrowie.

  • 7
   2

   Ponieważ 30 lat temu nie było ogromnych ilości plastikowych butelek, jednorazówek czy „gównianego” opału, którym debile palą albo rozpalają w piecu.

 5. Widzę że miał racje znajomy co powiedział że na Kornaszewskich jest zlecenie – żeby ich wykończyć.
  Na szczęście siła hejtu spada – ciężko udawać spontaniczność …
  „Jak on może dać komukolwiek zarobić jak sam będąc na wczesnej emeryturze był na etacie dyrektora kanadyjskiej szkoły w Ostrowie,” jakie piękne zdanie, jak z oświadczenia rzecznika jakiegoś urzędu 🙂

 6. Widzimy wszyscy, jak czarny dym wydobywa się z kominów. Lecz nie wiemy, że możemy zgłosić ten fakt do służb straży miejskiej lub policji. Proponuję poinformować wszystkich gdzie to można zgłosić, pod jakie nr telefonów. Jak zaczniemy zgłaszać, to może ludzie się wystraszą

 7. To że czarny dym się wydobywa z komina nie świadczy o tym że ktoś ładuje jakiekolwiek śmieci do pieca ,palę tylko najlepszym węglem (orzechem) i gdy się go dorzuci sporo do pieca to naprawdę dymi na czarno za nim się rozpali porządnie a gdy ktoś ładuje powiedzmy (kurniki,szklarnie itp)z pół taczki na raz do tak dużego pieca to dużo czarnego dymu się wydobywa i ludzie którzy nie znają tematu zaraz myślą że śmieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.