Ogromny smog nad Ostrowem

7
Nawet o 540% są przekroczone wskazania zanieczyszczenia powietrza w Ostrowie Wielkopolskim. Czwartkowy poranek mimo słońca, przyniósł także bardzo duży smog. Brak wiatru powoduje, że zanieczyszczone powietrze daje się mocno we znaki.

W czwartek rano najbardziej zanieczyszczone powietrze było w okolicach ulic Bema i Krotoszyńskiej. Tam poziom pyłów PM 2,5 są przekroczone od 450 do 540%. Niewiele mniej wynosi wartość zanieczyszczeń powietrza pyłami PM 10 (ok. 420%). Właściwie nie ma czujnika, który nie pokazywałby ogromnej skali zanieczyszczeń. To efekt braku wiatru, przez co brakuje odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Równie złe powietrze jest dzisiaj nad innymi miastami naszego regionu. W Kaliszu poziom zanieczyszczeń jest przekroczony o 240%, a miejscami nawet o 320%. Podobnie sytuacja wygląda w Jarocinie. Tam w centrum miasta wskaźnik pyłów PM 2,5 zarejestrował w czwartek rano wartości przekraczające 400% tych dopuszczalnych.

Wysokie stężenie zanieczyszczeń utrzymuje się na naszym terenie od kilku dni. W poniedziałek wartość zanieczyszczeń skoczyła nawet do 617%.

Opamiętajmy się! Zatrważające wskaźniki smogowe

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  • 8
   4

   Straż miejska może wystawić mandat za spalanie odpadów. Dopóki rząd nie wprowadzi norm jakości węgla i miały, muły i floty nie zostaną zakazane, to Straż miejska nic nie zrobi.

 1. 11
  1

  Dlaczego wieczorem są podwyższone wyniki? Ponieważ ludzie są wtedy w domu i chcą mieć ciepło. Uogólnianie, że to wina palonych śmieci nie jest potwierdzone żadnymi dowodami, chociażby ilością wystawianych przez SM mandatów. Być może autor artykułu pali śmieciami gdy się ściemni i stąd taka wiedza. Wymienimy piece na jeszcze bardziej ekologiczne, a smog nie zniknie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.