Odolanów także dba o bezpieczeństwo

0
Urząd Gminy i Miasta Odolanów wsparł odolanowskich policjantów. Do akcji przyłączyła się także Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim oraz włodarze gminy Przygodzice.

Podczas rocznej odprawy, która miała miejsce 7 lutego na Komisariacie Policji w Odolanowie, burmistrz miasta – Marian Janicki wraz z p.o. komendanta Policji w Ostrowie, przekazali na ręce odolanowskiego komendanta kamizelki oraz elementy odblaskowe. Kamizelki trafią do najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Odolanów. Pozostałe gadżety będą rozdawane mieszkańcom podczas spotkań i działań policyjnych.

Krzysztof Rasiak, wójt gminy Przygodzice ofiarował odolanowskim funkcjonariuszom sprzęt biurowy, a także walizkę profilaktyczną. Ma ona posłużyć do przeprowadzania zajęć profilaktycznych dla rodziców i nauczycieli w temacie narkotyków oraz dopalaczy wśród młodzieży.

Podczas cyklicznych spotkań w szkołach, policjanci starają się uświadomić najmłodszych obywateli jak ważne jest noszenie odblaskowych elementów, zwłaszcza podczas zimy. Włożenie kamizelki odblaskowej lub przypięcie do plecaka czy torby elementu odblaskowego może uchronić ich od potrącenia.

Źródło: ostrow-wielkopolski.policja.gov.pl

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.