Octagon No Mercy Fight. Takich emocji Ostrów nie przeżywał już dawno [ZDJĘCIA]

5
Sukcesem zakończyła się czwarta już gala sztuk walki w Ostrowie Wielkopolskim. Po wielu spektakularnych starciach, kibice pełni wrażeń opuszczali halę przy ul. Kusocińskiego, kiedy Gala Octagon No Mercy Fight dobiegła końca.

Wszystko rozpoczęło się od pewnych problemów losowych, bo pierwszą walkę trzeba było odwołać. Kolejna także się nie odbyła, ponieważ w ostatniej chwili jeden z zawodników doznał kontuzji i niemożliwym było, aby wystąpił. Pierwszą walką została więc trzecia w kolejności i w octagonie zameldowały się panie – jedyny żeński duet tego wieczoru. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie przez nokaut, a puchar w triumfalnym geście podniosła do góry Olga Michalska (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski), dla której był to debiut.

Panowie, którzy otwarli „męską część” gali także nie dali się popisać sędziom i rozstrzygnęli sprawę zwycięstwa w octagonie między sobą. Górą był Adrian Szyba, który także wygrał przez nokaut, ale w trzeciej rundzie.

Wiele emocji wywołała walka Patryka Morgiela z Michałem Oleksym. Ten pierwszy jest zawodnikiem Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski i mógł liczyć na wsparcie trybun. To pomogło, sędziowie nie byli jednomyślni, przyznając mu zwycięstwo na punkty.

Pod koniec gali w octagonie pojawił się drugi z braci Morgielów – Bartosz, który w wadze do 61 kg walczył z Grzegorzem Wabno. Do końca nie było wiadomo, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Kibicom na moment zadrżały serca, kiedy Morgiel został sprowadzony do parteru, ale ostatecznie to on zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. A decyzja sędziów była jednogłośna.

Kiedy zakończyły się trzy rundy po trzy minuty każda w wykonaniu Macieja Gąsiorka i Przemysława Dzwoniarka, sędziowie także nie mieli wątpliwości – zwycięzcą został ten drugi zawodnik, który trzy dni temu nie wiedział, że w ogóle wejdzie w Ostrowie do octagonu. Wszystko przez niedyspozycję Sebastiana Fabiszewskiego (Tyberian Team), który w ostatniej chwili musiał się wycofać. Dzwoniarek długo się nie zastanawiał i jak widać, było warto zaryzykować.

Około godz. 23.00 nadszedł długo wyczekiwany moment. Rozpoczęły się walki wieczoru. W formule MMA naprzeciwko siebie stanęli Kamil Kraska (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) oraz Mateusz Grzeżółkowski (Corio Team Łódź). Trybuny oszalały szczególnie na punkcie pierwszego z wojowników, który nie pozwolił kibicom zbyt długo delektować się tą walką, kończąc ją nokautem już w pierwszej rundzie.

Wydawało się, że w jego ślady pójdzie gwiazda wieczoru – Michał Grzesiak z Respect Teamu, walczący z Kazimierzem Perą (Dragon Starachowice). Po serii potężnych ciosów, jakie przyjął na siebie Pera, Grzesiak wypracował sobie bezpieczną przewagę punktową i dalej robił swoje. Niewiele brakowało, a jego rywal wylądowałby na deskach. Wielu myślało, że wszystko zakończy się w drugiej rundzie. Nic z tego. Kazimierz Pera ruszył do ataku. Dzielnie odpierał kolejne ciosy rywala i sam próbował punktować. Na niewiele się to zdało. W trzeciej rundzie musiał się poddać. Zwycięzcą walki wieczoru w formule K1 został Michał Grzesiak.

Kevin Prymas (KBC Ostrów Wielkopolski) oraz Marcel Soków (Evolution Fight Gym Poland), którzy mieli walczyć jako pierwsi, ale przez kontuzję jednego z zawodników, starcie odwołano, odebrali puchary w przerwie.

Lista walk Octagon No Mercy Fight Redemption
MMA (3×3 min.)
Olga Michalska (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo przez nokaut w 1. rundzie
Natalia Jędrysiak (Bambero Team Wyszków)

K1 (3×2 min.)
Paweł Pawlicki (Respect Team)
Adrian Szyba (Contender Kamienna Góra) – zwycięstwo przez nokaut w 3. rundzie

MMA (3×3 min.)
Patryk Morgiel (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo niejednogłośną decyzją sędziów
Michał Oleksy (Contender Kamienna Góra)

K1 (3×2 min.)
Adam Polański (Respect Team) – zwycięstwo niejednogłośną decyzją sędziów
Kacper Daas (Koniński Klub K-1)

MMA (3×3 min.)
Filip Bartoszewicki (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo decyzją sędziów
Patryk Kulesza (MMA Solo Team Namysłów)

MMA (3×3 min.)
Bartłomiej Czajka (MMA Witkowo) – zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów
Sebastian Szwed (Tyberian Team)

MMA (3×5 min.)
Bartosz Morgiel (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziów
Grzegorz Wabno (Rio Grappling Club Zielona Góra)

MMA (3×3 min.)
Maciej Gąsiorek (MMA Witkowo, Kiboju Mannheim)
Przemysław Dzwoniarek (MMA Orzeł Namysłów) – zwycięstwo na punkty jednogłośnym werdyktem sędziów

MMA (3×5 min.)
Kamil Kraska (Rio Grappling Club Ostrów Wielkopolski) – zwycięstwo przez nokaut w 1. rundzie
Mateusz Grzeżółkowski (Corio Tram Łódź)

K1 (3×3 min.)
Michał Grzesiak (Respect Team) – zwycięstwo przez nokaut w 3. rundzie
Kazimierz Pera (Dragon Starachowice)

 

Zdjęcia z Gali Octagon No Mercy Fight Redemption

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

 1. 4
  5

  Nie umniejszając zawodnikom ale to taka liga …podwórkowa ……Czy i kim tu się ….”podniecać” ??? Wiocha kompletna !!!! Wstyd , że Ostrów się za to zabrał!!! A To może „ostatki” z zyskiem Pani….

 2. 7
  2

  Jak to tacy „wieśniacy”, to wejdź do klatki i pokaż klasę – jest szansa na sukces w podwórku, niektórzy z „wieśniaków”, to uczestnicy Mistrzostw Świata i Mistrzostw Polski, najlepiej pokaż Grzesiakowi, gdzie jego miejsce na podwórku …

 3. Widać, że pan Matysik jest spoza Ostrowa. Jakich emocji Ostrów nie przeżywał? Po coś pan głupoty pisał. Inna sprawa, zdjęcia ewidentnie robione żelazkiem. Taki portal, a takie foty. Wstyd

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.