Obwodnicą Kępna pojedziemy już w środę? Jest na to szansa

3
Fot. Google Maps
Jak informuje Centrum Unijnych Projektów Transportowych na Twitterze, wiele wskazuje na to, że kierowcy przejeżdżający przez Kępno, za kilka dni będą mogli ominąć miasto i skorzystać z budowanej w ostatnim czasie obwodnicy. A dokładnie z jej odcinka o długości 3,6 km.

Właśnie trwają odbiory i prace wykończeniowe na obwodnicy Kępna, które są niezbędne, by mógł zostać na nią przekierowany ruch samochodowy. Najprawdopodobniej zakończą się one w przyszłym tygodniu, a to oznacza, że kierowcy przed kolejnym weekendem będą mogli szybciej pokonać ten odcinek trasy. 23 maja udostępniony dla ruchu ma zostać 3,6-kilometrowy odcinek bajpasu w ciągu drogi S11 od ronda na drodze krajowej nr 11 do węzła Kępno-Krążkowy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Budowa obwodnicy Kępna rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku, a termin zakończenia prac zaplanowano na sierpień 2018 roku. Inwestycja docelowo miała pochłonąć ponad 66 mln zł (brutto). Bajpas został tak zaprojektowany, by łączyć drogę S8 z DK11 i przyspieszyć podróż w okolicach miasta.

ZOBACZ TEŻ: Usunęli drzewa przy obwodnicy Ostrowa, bo… nie spełniały wymogów

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. To nie jest obwodnica Kępna. Jest to łącznik drogi 11 z drogą szybkiego ruchu S8. Łącznik ten w przyszłości będzie służył jako fragment obwodnicy Kępna. Nie ma za co.

  2. Co za brednie wypisujecie i wprowadzacie w błąd. „kierowcy przejeżdżający przez Kępno, za kilka dni będą mogli ominąć miasto i skorzystać z budowanej w ostatnim czasie obwodnicy” – dzięki temu odcinkowi nikt miasta nie ominie. Wcześniej nie było możliwości wjechania na S8 w Kępnie. A ten odcinek tylko na to pozwala, nie pozwala jak to piszecie ominąć miasta!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.