Nowe połączenia Kolei Wielkopolskich. Od 10 grudnia

7
Grudzień tradycyjnie ostatni miesiąc w roku kalendarzowym, otwiera nowy rozdział w działalności Kolei Wielkopolskich. Największy samorządowy przewoźnik kolejowy w Wielkopolsce, udostępnia nowe połączenia z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego.

Uruchomienie tych połączeń nastąpi w dniu 10. grudnia br., a towarzyszyć temu będą działające w tym czasie na stacjach kolejowych Jarocin i Ostrów Wlkp. punkty informacyjne Kolei Wielkopolskich (od 6 do 10 grudnia włącznie).

Planowane czasy przejazdu na trasach z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosiły odpowiednio 60. i 95. minut, ale nie tylko rozkład jazdy będzie przestrzenią do rozmów, do których zachęcamy wszystkich podróżnych w najbliższych dniach w ramach specjalnie dedykowanych mieszkańcom Jarocina i Ostrowa, punktów informacyjnych.

Nasi pracownicy chętnie wysłuchają pytań, sugestii mieszkańców, podróżujących bądź zamierzających korzystać z połączeń Kolei Wielkopolskich, przybliżą aktualną ofertę oraz tabor jaki będzie obsługiwał wybrane trasy, opowiedzą o jego zaletach, które wpływają na komfort podróżowania”

Przykładowe ceny biletów dla podróżujących na trasie z Poznania do Jarocina i Ostrowa Wlkp. będą wynosić odpowiednio :

bilet normalny 15,6 zł (Poznań – Jarocin) i 22 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.),

bilet uczniowski 9,83 zł (Poznań – Jarocin) i 13,86 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.),

bilet studencki 7,64 zł,( Poznań – Jarocin) i 10,78 zł (Poznań – Ostrów Wlkp.).

Nie bez znaczenia dla mieszkańców i podróżujących na nowych trasach są stacje (przystanki) pośrednie co powinno pozytywnie wpływać na dostępność do mniejszych miejscowości i ułatwić komunikację lokalną. Dla wybranych odcinków lista stacji pośrednich przedstawia się następująco:

do Środy Wlkp. – Pierzchno, Kórnik, Gądki, Poznań Krzesiny, Poznań Starołęka, Poznań Dębina.

do Jarocina – Mieszków, Chocicza, Solec Wielkopolski ,Sulęcinek.

do Ostrowa Wlkp. – Biniew, Bronów, Taczanów, Pleszew, Kotlin, Witaszyce.

Do Krotoszyna – Golina, Obra Stara, Koźmin Wielkopolski, Wolenice, Bożacin.

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie www Kolei Wielkopolskich

http://koleje-wielkopolskie.com.pl/wp-content/uploads/2011/12/Pozna%C5%84-K%C4%99pno-Krotoszyn-Pozna%C5%84-wa%C5%BCny-od-10-grudnia-1.pdf

Dodatkowo podróżujący na trasie Poznań – Krotoszyn – Poznań, zyskają cztery nowe połączenia obsługiwane wyłącznie przez tabor Kolei Wielkopolskich, a czas przejazdu na tej trasie będzie wynosił 93 minuty.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. 2
    4

    Wielkopolska nie kończy się na Ostrowie, a o Ostrzeszowie i Kępnie to już zapomnieli jak zwykle ze wszystkim. Lepiej by nas już przyłączyli do Dolnośląskiego bo inaczej jesteśmy takim ogonem, o których nikt nie dba…

  2. 1
    2

    Nie ma się z czego cieszyć, kupowałem sobie „mini bilet turystyczny” za 39 zł i mogłem wyjeżdżać z Poznania w piątek o 18:52 i wracałem o 16:18, teraz za tą samą podróż będę musiał płacić 44 zł. Więc do du.y taka dobra zmiana.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.