Nowa naczelnik oświaty. „Doświadczenie i kompetencje”

20
Jolanta Maćkowiak nie jest już naczelnikiem wydziału Edukacji i Sportu w Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego. Zastąpiła ją pochodząca z Tomaszowa Mazowieckiego Anna Grabek, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. To już czwarta osoba na kierowniczym stanowisku wydziału edukacji w obecnej kadencji.

Przed nową naczelnik trudne zadanie, ponieważ rozpoczyna pracę przed nowym rokiem szkolnym w środowisku, z którym nie była wcześniej związana.

Spojrzenie na lokalną oświatę z dystansem może okazać się skutecznym rozwiązaniem i Anna Grabek doskonale odnajdzie się w realiach Ostrowa Wielkopolskiego. Nie do końca wierzy w to jednak opozycja. W kuluarach mówi się bowiem o tzw. układance politycznej.

Wcześniejsze nominacje Beaty Klimek osób nie związanych z Ostrowem Wielkopolskim – jak twierdzi i wciąż pamięta opozycja – nie były do końca udane.

Niemniej jednak Anna Grabek rozpoczyna przygodę z ostrowskim magistratem z czystą kartą, więc dlaczego miałoby się nie udać. Chodzi w końcu o edukację, czyli przyszłość narodu.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. 13

  Smutne to, jeździć po Polsce i pałętać się po urzędowych klitkach za parę złotych pod ciągłym obstrzałem ludzi nieprzyjaznych bo kiedyś zadecydowało sie że wejdzie się do polityki. Ani to nobilitujące, ani opłacalne. Wyrazy współczucia.

 2. 4
  2

  Panie Kubusiu a jakim to jesteś autorytetem i fachowcem żeby oceniać innych? Dobrze, że Urząd jest ekumeniczny i zatrudnia fachowców bez względu na orientację polityczną. A tak na marginesie Panią Maląg jak przestała być wiceprezydentem, jako naczelnika oświaty powołała Pani Prezydent Beata Klimek.

  • 7
   2

   Ani z ciebie doświadczony, ani pedagog. A tak na marginesie, pani Maląg była naczelnikiem wydziału i wiceprezydentem. Kiedy przestała być wiceprezydentem nie mogła być odwołana z funkcji naczelnika, bo jednocześnie była radną powiatową, cwaniaczku. Pytanie do pani Grabek jest takie- po trzech latach dyrektorowania w dużym zespole szkół poszła pani na roczny urlop dla poratowania zdrowia i z tego urlopu przeskoczyła pani nagle do Ostrowa. Było tak ciężko w Tomaszowie? Nie dawała pani rady? Czy może zadecydowała osoba mieszkająca w Raszkowie? Jakby nie patrzeć, to zwiała pani ze szkoły w środku swojej kadencji, zostawiając setki uczniów i wielu nauczycieli.

  • Jakie tu bzdury wypisują. Kobieta nie miała roboty a jej facet mieszka podobno w Raszkowie. Załatwili jej etet w urzędzie i wszędzie ludzie pani Prezydent opowiadają, że to z PIS u bo przy okazji uda się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Wszyscy mają myśleć że Mikołajczyk idzie tylko na zająca a PiS popiera Klimek. A tu g.o prawda PiS jest wkurzony bo Mikołajczyk chce wygrać a napewno PIS nie chce naszej perełki prezydent Klimek

 3. 5
  2

  Mam przeczucie graniczące z pewnością, że Paduch prawidłowo zdiagnozował nieczystą zagrywkę ze strony pani prezydent i Dery wobec Ostrowa. Mam nadzieję, że po wyborach samorządowych nikt już nie będzie pamiętał o tych dwóch osobnikach, a nowa naczelnik chociaż nic do niej nie mam zostanie potraktowana tak jak traktuje morze nieżywą meduzę.

 4. Pamiętam jak pani Maląg razem z prezesem Trybkiem (wówczas był to prezes MZGM-ów) chodzili od drzwi do drzwi i prosili o oddanie głosów na pana Urbaniaka a w ostatecznosci wygrała pani Beata Klimek. Ps Mowa o poprzednich wyborach.

  • Śmierdzi cegła ten wpis z daleka. Gdybyś nie był betonem to bym ci napisał ile dobrych rzeczy robi Paduch ale tematem jest wetknięta urzędniczka z PiS bez zgody PiS. I tyle

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick