Nielegalne cytryny z Hiszpanii. Pasera zatrzymała policja

0
Właściciel jednej z firm działających na terenie powiatu kaliskiego ujawnił, że na dane jego przedsiębiorstwa nieznana osoba zamówiła od hiszpańskiego dostawcy 20 ton cytryn o łącznej wartości 91 tys. złotych. Zamówione owoce miały trafić nie do siedziby firmy znajdującej się pod Kaliszem, ale na jedną z giełd owocowo-warzywnych na terenie województwa mazowieckiego.

Kaliscy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, natychmiast podjęli działania, które miały na celu zabezpieczenie ładunku oraz zatrzymanie sprawców przestępstwa.

O sytuacji powiadomiono policjantów z Komendy w Starych Babicach, którzy namierzyli ciężarówkę przewożącą owoce. Okazało się, że 20 ton cytryn miało zostać przeładowane do dwóch innych pojazdów ciężarowych. W ten sposób owoce miały opuścić terytorium Polski.

3 stycznia w  trakcie przeładunku cytryn na terenie giełdy, zatrzymany został 63-letni obywatel Łotwy. Mężczyzna kontaktował się telefonicznie z kierowcą ciężarówki wiozącym cytrusy i instruował go, w które miejsce należy dostarczyć „zamówiony” przez firmę towar.

Zatrzymany został przewieziony do Komedy Miejskiej Policji w Kaliszu, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili mu zarzut paserstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą nadal pracują nad sprawą. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania. Policjanci ustalają, kto bezprawnie posłużył się danymi firmy składając zamówienie u hiszpańskiego dostawcy.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.