Niedźwiedź: Wypadek motolotni. Nie żyją dwie osoby

5
Ostrzeszowska policja pod nadzorem prokuratora bada przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło dziś około godziny 20:30 w Niedźwiedziu pod Ostrzeszowem. Motolotnia z niewyjaśnionych dotąd przyczyn runęła na ziemię. Śmierć na miejscu ponieśli pilot oraz pasażer.

Do wypadku motolotni doszło około 20:30 w okolicach zagrody ze zwierzętami. Był to lot tandemowy.

– Siedzieliśmy w altanie ze znajomymi, usłyszeliśmy jak pikowali, zrobili kilka kółek i motoparalotnia runęła na ziemię. Oni lecieli bardzo nisko, na niskim pułapie. Pobiegliśmy tam, aby im pomóc. Pierwsze co zrobiliśmy, to zbadaliśmy puls. Nie był wyczuwalny u jednego, ani drugiego poszkodowanego. Nie było też reakcji źrenic. Ciała powyginane były w nienaturalny sposób, złamane kończyny, krew sączyła się zewsząd. Byliśmy tam 2 minuty po tym wypadku. Nie było sensu ratować tych osób, nie było już kogo – mówi nam świadek wypadku.

Aktualizacja:

Motolotnia uderzyła w ziemię prawym bokiem, po czym wyryła w ziemi około dwumetrowy lej. Trwają oględziny pod nadzorem prokuratura z Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie. Nie ustalono jeszcze tożsamości dwóch mężczyzn, którzy stracili życie w tym wypadku. Na miejscu pracuje także specjalna komisja ds. badania wypadków lotniczych. W wypadku zginął 26-letni mieszkaniec Czarnegolasu w gminie Przygodzice oraz 35-letni mieszkaniec Krotoszyna.

Prawdopodobna przyczyna wypadku to niski pułap lotu, co potwierdzają zeznania świadków. Pilot mógł wykonywać ciasne zakręty na małych wysokościach i prawdopodobnie przy kolejnym zakręcie o 360 stopni wpaść we własne strugi i runąć na ziemię. Druga hipoteza mówi o utracie sterowania.

Aktualizacja 11:00

Na miejscu jest już komisja ds. badania wypadków lotniczych. Sekcja zwłok zaplanowana jest na poniedziałek. 26-letni pilot miał wszelkie uprawnienia do latania, miał też ubezpieczenie oraz badania lekarskie. Przed lotem wypięty został spadochron zapasowy.

 

redaktor wlkp24.info
tomasz.wojciechowski@tvproart.pl
dziennikarz/fotoreporter/montażysta

5 KOMENTARZE

    • Motolotnia, w tytule była błedna nazwa sprzętu, bo takie były pierwsze nieścisłe informacje. Niestety facebook nie odświeża tytułów.

    • 2
      1

      Czy to ważne co to było? Ludzie ogarnijcie się!!! Nie żyje dwoje młodych ludzi, straszna tragedia dla rodzin, a wy się rozwodzicie nad tym co to było?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.