Nie odbieraj tego połączenia!

5
Fot. Jim Reardan | Unsplash
Polscy użytkownicy telefonii komórkowej coraz częściej otrzymują połączenia z kraju, których numer kierunkowy to +247 oznaczający, że próbuje się z nami skontaktować ktoś z Wysp Wniebowstąpienia. Jeśli odbierzemy albo oddzwonimy, możemy otrzymać gigantyczny rachunek.

Na stronie CERT czytamy: „Na Twitterze pojawiają się kolejne informacje, dotyczące dziwnych nieodebranych połączeń z nieznanych numerów. Użytkownicy z Wielkiej Brytanii piszą o telefonach z Wysp Wniebowstąpienia, których kod kraju (+247) niektórzy mogą pomylić z numerem kierunkowym do Płocka (024). To takie samo oszustwo, jak opisywane przez nas telefony z Kuby. Pamiętajcie – nie oddzwaniajcie na takie numery”.

O połączeniach do polskich operatorów z „egzotycznych” numerów kierunkowych zrobiło się głośno już w 2017 roku, więc nie jest to nowy problem. Temat ten co jakiś czas wraca. Tak jest tym razem, kiedy kolejni abonenci także z terenu południowej Wielkopolski otrzymali połączenia z numeru kierunkowego +247.

Sposób oszustów działa bardzo prosto. Otrzymujemy krótki sygnał połączenia, po czym dzwoniący się rozłącza. Ma to nas sprowokować do oddzwonienia. W ten sposób nabijamy sobie rachunek, a wysokie kwoty w części trafiają właśnie na konto dzwoniących.

redaktor naczelny wlkp24.info
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. 15
    1

    „Jeśli odbierzemy albo oddzwonimy, możemy otrzymać gigantyczny rachunek.” Proszę JASNO wytłumaczyć jak to jest możliwe, że ODBIERAJĄC jakiekolwiek połączenie dostanę gigantyczny rachunek?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick